Зламують усіх. Чому кіберзагрози – те, що стосується кожного

Кількість кібератак у світі збільшується, і, ймовірно, збільшуватиметься й далі. На тлі пандемії, що значно пришвидшила процеси діджиталізації, зупинити ці процеси майже неможливо. Питання кібербезпеки буде ставати гострішим та актуальнішим, пише в колонці для “Новое Время” генеральний директор холдингової компанії UFuture Микола Тимощук.

Одні з найновіших та найпотужніших видів кібератак були випробувані саме в Україні, продовжує він. Так, американська компанія Jigsaw – один із стартапів холдингу Alphabet, що володіє Google – вже давно запевняє, що наша держава стала інкубатором та тестовим майданчиком для багатьох новітніх методів кібер та гібридної війни.

Стосується кожного

Уряди давно втратили монополію на кіберзброю: галузь є надзвичайно демократизованою та комерціалізованою.

"Абсолютно до всього, що існує у цифровому вигляді або на електронному пристрої, можна отримати доступ. Навіть, якщо пристрій або програма не підключені до інтернету чи будь-якої іншої мережі. Зламується не лише програмне забезпечення (software), а й всі технічні пристрої (hardware). Більше того, через програмне забезпечення можна отримати доступ до пристроїв та навпаки. Наприклад, за допомогою радіохвиль можна перепрограмувати мікропроцесор будь-якого пристрою на будь-якій відстані. Або отримати доступ до будь-якого телефону, якщо він опинився у зоні дії певної мережі WiFi, хоч і не підключався до неї", – наголошує СЕО UFuture.

Найголовніше, це не є чимось новим – так відбувається у всьому світі ще з часів холодної війни. За гроші майже будь-хто може купити собі кіберарсенал. Усі можуть стежити, “хакати” й контролювати будь-кого.

Безпека для бізнесу

Цинічні кіберзлочинці-професіонали кажуть, що існує два типи організацій: ті, яких зламали, та ті, які про це не знають. В 2021 році кількість кібератак на корпоративні сайти, у порівнянні з позаминулим роком, збільшилась на 50%. В 2022-му, за прогнозами, кількість нападів збільшиться. Найбільш атаковані – ресурси інфраструктурних об’єктів (освіта та охорона здоров’я) та державних організацій.

"Питання кібербезпеки буде ще гострішим та актуальнішим. Це наша реальність, про яку варто знати – бо її дуже небезпечно не усвідомлювати", – підсумував топменеджер.

З повною версією колонки Миколи Тимощука про кіберзагрози можна ознайомитись за посиланням.

esc
Loading...