Як Україна може стати світовим інноваційним хабом, – Костянтин Євтушенко, керівний партнер UNIT.City

Головний ворог креативу – страх. Страх помилитись, страх бути засудженим чи оштрафованим. Коли людина боїться, креатив у неї не народжується, розповів в інтерв’ю раднику віце-прем’єр-міністра України з цифрової трансформації Яніці Мерило Костянтин Євтушенко, керівний партнер інноваційного парку UNIT.City, що розвиває холдингова компанія UFuture.

Саме тому в UNIT.City намагаються вибудувати культуру, де людину цінують, де вона може почуватися в безпеці і нічого не боятися.

Креативна економіка

Сфера, де Україна може бути максимально ефективною та конкурентною, є креативна економіка.

Креативна економіка – та, яка заробляє, скажімо, не на виробництві, а на монетизації ідей, стартапів, технологій. Якщо країна хоче бути успішною в креативній економіці, вона повинна створювати для цього відповідні умови. Під умовами я маю на увазі, насамперед, інфраструктуру. Таким шляхом пішли Естонія, Фінляндія та багато країн Західної Європи. Це дає можливість об’єднувати в одному місці таланти, молодь та новаторів.

Що стосується України, то наша держава таких проєктів не створювала. Тож сьогодні UNIT.City – це, по суті, перший в Україні проєкт, де створюється інноваційна інфраструктура. Тут зароджуються стартапи, команди; тут є акселераційні та навчальні програми. Нарешті, тут є фінансування для молодих команд, наприклад з Українського фонду стартапів.

“Коли ми правильно розставимо пріоритети, Україна дуже швидко перетвориться на потужний інноваційний хаб. Ми сильні в інноваціях, стартапах, disruptive technologies, сервісі – він в Україні просто надзвичайний”, – відзначив Костянтин Євтушенко.

Інфраструктура

UNIT.City – частина інноваційної інфраструктури України, яка дозволяє державі конкурувати на глобальній арені. Все більше і більше команд починають створювати стартапи тут, вдома. Час коли ми працювали виключно на закордон, пройшов, наголошує Євтушенко.

Американські венчурні фонди, які зазвичай працюють в Кремнієвій долині, починають змінювати стандарти своєї роботи. Через Covid-19 та локдауни вони готові розширювати кругозір: шукати стартапи в інших країнах, спілкуватись у віддаленому режимі тощо. Їм не вистачає цікавих проєктів, талантів.

Задача UNIT.City – зробити так, щоб люди не відчували дискомфорту, працюючи та живучи в Україні. Зокрема завдяки якісній інфраструктурі, естетиці, нетворкінгу.

“Ми боремося з відтоком талановитих людей за кордон привабливою локацією”.

Про команду

Бізнес – дуже командна гра. Саме тому ми намагаємось вибудувати культуру, в якій немає вертикальних зв’язків, в якій всі один одного підтримують, називають речі своїми іменами. Якщо щось пішло не так, ми відверто про це говоримо. Якщо помилились, вибачаємось. Без помилок не буває прогресу.

Ми намагаємось побудувати культуру взаємодії. І люди, які працюють в креативній економіці, дуже це цінують.

Повну версію інтерв’ю Костянтина Євтушенко Яніці Мерило дивіться за посиланням.

esc
Loading...