Biopharma розпочинає виробництво препарату для терапії COVID-19

Biopharma

У лютому 2021 року фармацевтична компанія Biopharma розпочинає виробництво гіперімунного глобуліну, який використовуватимуть в комплексній терапії важких ускладнень, спричинених COVID-19. Наприкінці січня вже відбулося перше промислове завантаження 2100 літрів плазми з антитілами до COVID-19. Збір плазми донорів, які перехворіли на коронавірус, стартував ще навесні 2020 року в рамках співпраці з Міжнародним альянсом CoVIg-19, учасником якого є Biopharma.

Після отримання готового гіперімуноглобуіну препарат тестуватиме незалежна французька лабораторія, яка має підтвердити противірусну активність препарату. У випадку позитивного висновку європейської лабораторії Biopharma зможе перейти до клінічних досліджень ліків в Україні.

Події, що передували створенню першого українського гіперімуноглобуліну:

  • У 2019 компанія Biopharma ввела в експлуатацію сучасний завод у місті Біла Церква вартістю $75 млн. Зараз регіональні плазмацентри Biopharma Plasma функціонують в Києві, Дніпрі, Харкові, Черкасах, Сумах, Конотопі та Шостці. Інвестиції компанії в цей напрямок діяльності склали понад $10 млн.
  • У квітні 2020 був створений альянс CoVIg-19 для боротьби з пандемією та розробки потенційної плазматерапії для людей, яким загрожують серйозні ускладнення від COVID-19. Він об’єднує 10 ключових світових виробників препаратів з плазми.
  • У жовтні 2020 в рамках альянсу розпочалося глобальне багатоцентрове, рандомізоване дослідження антикоронавірусного імуноглобуліну, що включало 500 дорослих пацієнтів на 58 ділянках в США, Мексиці та 16 інших країнах на п’яти континентах.
  • У квітні 2021 планують оприлюднити результати досліджень і, якщо випробування виявляться успішними, новий метод лікування зможе дати надію тим, хто страждає від серйозних наслідків для здоров’я, спричинених COVID-19.
  • На сьогодні вдалося зібрати близько 10700 літрів плазми тих, хто подолав COVID-19 в Україні.

Більше подробиць про вихід потенційно ефективного препарату від наслідків коронавірусу читайте за посиланням.

esc
Loading...