“Довіра до підлеглих важливіша за критику”, – Олена Добророднєва

Olena Dobrorodneva, UFuture

Вміння змінюватися та швидко перебудовуватися заради досягнення мети — ознаки “зіркової” команди. Про її характеристики, основні помилки лідерів, базові навички малого та середнього бізнесу, атмосферу довіри в колективі Олена Добророднєва, директор з організаційного розвитку холдингової компанії UFuture та віцепрезидент фонду K.Fund розповіла у власній колонці виданню WoMo.

Лідери теж помиляються

Керівник, який бере на себе усі, на його думку, складні питання, занадто активно наполягає на правильності своїх рішень та вважає, що команді не потрібні додаткові зусилля для розуміння глобальної стратегії, — завада на шляху до успіху. Помилкові судження здатні зробити колектив не тільки пасивним, а й вселити у нього непотрібний страх.

База для старту

На думку топменеджерки, “зіркові” команди — явище, притаманне не тільки великим корпораціям, а й структурним підрозділам чи стартапам. Щоб в команді панувала єдина жага досягнення великих цілей, їй варто скористатися трьома порадами:

  • визначити стратегію розвитку за допомогою діалогу в команді;
  • створити спільне ментальне поле (розуміти один одного з півслова);
  • регулярно планувати та підсумовувати.

Звіряй і довіряй

У критиці менше сенсу, ніж у побудові довіри з підлеглим, який здійснив помилку. “Публічне катування” підриває не тільки авторитет керівника, а й знижує мотивацію щось виправляти у працівника. Більш ефективний метод — роз’яснення пріоритетності задач, час на їх виконання, значення для глобальної стратегії. Також, однозначно плюсом буде донесення функцій інших підрозділів до кожного співробітника.

Зірвати зірку з неба

HR, який знається на пошуку зірок, має розуміти, що такі спеціалісти мають демонструвати високу енергію та результативність, здатність працювати навіть в умовах невідомості, розв’язувати складні комплексні задачі. Так само, рекрутер, звісно, не чекає того, що до геніальних навичок співробітника увійдуть телепатія задля розуміння членів нової команди без слів, та феноменальна здатність ніколи не помилятися.

“Військове положення”

У кризові часи керівнику часто доводиться чимось жертвувати, а щось утримувати всіма зусиллями. Тому треба думати глобально: без яких відділів вижити не вдасться і з якими підрозділами доведеться піти на певні компроміси або зовсім попрощатися. Це говорить про те, що “урівнювання” з точки зору мотивації — неефективне. Адже ті співробітники, які важко працюють заради того, щоб врятувати компанію від збитків, не заслуговують на урізану винагороду.

Більше про антикризовий HR та як працювати із хорошою командою у складні часи — читайте за посиланням.

esc
Loading...