Чому Apple, Google та Facebook повертають співробітників до офісу, – Домінік Піоте, СЕО UNIT.City

Dominique Piotet, UNIT.City

Коли Стів Джобс створював компанію Pixar, у нього було чітке уявлення про те, що люди мають працювати разом. В його концепції не було й натяку на віддалену роботу. Він вважав, що інноваційні рішення народжуються спонтанно: коли люди з різних департаментів перетинаються один з одним і змушені взаємодіяти, пише СЕО інноваційного парку UNIT.City Домінік Піоте в колонці для НВ.

Сьогодні компанії Apple, Google, Facebook, Microsoft, Amazon та інші поступово, після локдаунів та дистанційних режимів, повертають співробітників до офісів. Поки в гібридному форматі: три дні в офісі, два – вдома.

“Covid-19 перевірив нас всіх і нашу потребу у взаємодії на міцність. Постали питання: як довго і наскільки ефективно ми зможемо співпрацювати з дому без щоденної взаємодії? Дистанційна робота – це нова норма чи проміжна форма організації праці?”

Внутрішні дослідження, проведені різними компаніями, показали, що глобальна продуктивність під час карантину, особливо в перший рік, зросла до 30%. Ніяких поїздок на роботу, заторів, і врешті люди встигали зробити більше. До цього додався “страх” втрати роботи і готовність показати колегам та керівництву свою корисність і значущість.

Втім, надзусилля не призвели до зростання продуктивності. Незважаючи на “понаднормові години”, співробітники концентрувалися на завданнях менше, ніж до пандемії. Левову частку часу з’їдали “онлайн-зустрічі”.

“Якість співпраці в офлайн-режимі вища. Коли ми разом, коли ми “зіштовхуємося” в офісі або на ланчі, ми відчуваємо себе частиною спільної справи і частиною ком’юніті”.

68% компаній-резидентів в UNIT.City реалізують спільні проєкти тільки тому, що познайомилися в місцевих кампусах. Вони зустрілися тут на заходах, у шатл-басах, у кафе або на спортивному майданчику. У таких “зштовхуваннях” народжуються нові команди та нові проєкти.

Існуючі віртуальні інструменти комунікацій допомагають тримати поверховий зв’язок. Але для креативності, для народження проривних ідей і їх реалізації, такого зв’язку недостатньо. Поки у нас немає цифрових інструментів, які б створювали відчуття належності до сильної спільноти, живе спілкування ніщо не замінить.

Більше про зміни у підходах до організації робочого процесу в провідних технологічних компаніях світу читайте за посиланням.

esc
Loading...