ООН про економіку майбутнього

На замовлення уряду Об’єднаних Арабських Еміратів Організація Об’єднаних Націй (ООН) підготувала масштабний звіт, у якому експерти виділили основні напрямки розвитку економіки майбутнього. Запит напряму пов’язаний з кризою, що спричинена пандемією. Економісти знайшли шість передових ринкових ніш, які задаватимуть тренди у наступні роки. Дослідники радять опиратися на ці дані у пошуках прибуткових бізнес-моделей.

Серед найперспективніших царин дослідники виділили наступні.

  • Ексабайтова економіка (ексабайт — одиниця вимірювання електронних даних, – прим. ред.). Обсяг ринку до 2025 року становитиме більше ніж $8 трлн. Ніша зростатиме в першу чергу за рахунок інтернету речей: за п’ять найближчих років число гаджетів, що під’єднуються до світової мережі зросте майже втричі: з 1 млрд до 3,5 млрд. Технології 5G, AI та machine learning тільки підсилять цей тренд.
  • Економіка благополуччя: фітнес, краса, ментальне здоров’я, здорове харчування і туризм. Найінтенсивніше у цій ніші будуть розвиватися сервіси із дослідження ДНК.
  • Економіка пошуку рішень щодо скорочення СО2. Ринок поновлювальних джерел збільшиться у 2025 році до $1,5 трлн з $928 млрд у 2017 році.
  • Економіка апсайклу (вторинного використання старого предмету із новим функціоналом, – прим. ред.) зросте з $2,6 млрд у 2016 році до $7,2 млрд у 2025 році. Головним чином за рахунок удосконалення технологій знесолення і отримання прісної води з атмосферного повітря.
  • Економіка агрітеху майбутнього. Експерти прогнозують появу більш ефективних видів палива, нових будівельних матеріалів, хімікатів, ліків і косметики. Глобальна індустрія насіння та інновації у способах вирощування рослин зростатимуть на цьому тлі.
  • Економіка вражень сягатиме $6,5 трлн. Людям потрібен персоніфікований сервіс та товари. Ніша створення цифрового контенту очікує на бурхливе зростання.

Більше про те, які можливості відкриватиме людству економіка майбутнього та як їх використовувати — читайте у дослідженні ООН за посиланням.

esc
Loading...