“Найважливіше зараз — діяти”, — Наталія Калінкіна, керівник акселератору INDAX

Сьогодні як ніколи актуальний вислів Льюїс Керрол: “Потрібно бігти з усіх ніг, щоб тільки залишатися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти хоча б вдвічі швидше!” Будь-якій компанії недостатньо зменшити видатки, змінити канали дистрибуції чи перейти в онлайн. Також найгіршою стратегією сьогодні буде “перечекати” та відкласти розвиток і масштабування компанії на потім.

Ми у виробничому акселераторі INDAX багато працюємо з виробниками в Україні. Частина з них обрали позицію очікування, а частина — почали працювати втричі більше. Враховуючи теорію вірогідності, успіху точно досягнуть ті, хто діє вже сьогодні.

Важливо бути гнучким навіть у виробництві, де це здається надскладним. Компанії-гіганти, як наприклад постачальник Аpple, зі складними процесами та етапами виробництва, змогли переналаштувати свої виробничі лінії та виробляти захисні маски. То ж чому інші бізнеси не в змозі змінити власний вектор?

Часто кажуть, що криза – це час можливостей. Все це через те, що старих можливостей вже немає, працювати як раніше не вийде, споживчий попит змінюється, минулі плани вже не працюють. Це час для змін, час для розвитку та нових ідей.

З чого починати?

  • Нова стратегія

Нехай це здається дивним, але потрібно вимкнути телефон хоча б на 24 години і усвідомлено прийняти, що ви не в силах змінити ситуацію, але точно в змозі шукати нові можливості. Працювати як раніше точно не вийде. Проаналізуйте поточний стан бізнесу, оберіть вектори розвитку та приступайте до реалізації. Зроблене завжди краще, ніж ідеально продумане — але не втілене.

  • Команда і довіра

Невизначеність породжує чутки і хаос. Спочатку поговоріть з командою — ваша відвертість сьогодні надзвичайно важлива. Команда повинна чітко розуміти ситуацію та проблеми, які їй потрібно вирішувати. Якщо ви скорочуєте штат та заробітну плату, то це складно як для вас, так і для команди. Ваші співробітники повинні бути впевнені, що ви разом намагаєтесь зробити все, щоб врятувати бізнес і кожного учасника процесу його становлення.

  • Партнери, клієнти та конкуренти

Надважливо розуміти, що ми всі є частиною економіки. І лише взаємодопомога та підтримка здатні вирівняти сьогоднішню ситуацію. Домовтесь з постачальниками про відстрочку оплати за сировину, допоможіть конкуренту виробити продукцію та доставити кінцевому споживачу, надайте вашим клієнтам знижку або відстрочте оплату. Сьогодні як ніколи потужно працює саме стратегія win-win.

  • Тактичні цілі

Робіть з командою зустріч хоча б на годину кожного дня, інформуйте їх про задачі та проблеми, з якими належить працювати. Ваша команда зможе надати вам якісну та своєчасну допомогу. Стратегії потрібно передивитись на найближчі 6 місяців, а тактичні цілі варто ставити щопонеділка.

Ключовий аспект: генеруйте з командою ідеї перепрофілювання. Вони не завжди будуть реальні, але рано чи пізно ви з командою знайдете рішення.

  • Планування

Незважаючи на те, що планування сьогодні може здаватись абсурдом, плануйте — це життєвоважливо. План завжди можна змінити, якщо є що змінювати. Заплануйте бюджет, асортимент та обсяги виробництва, додаткові витрати тощо.

Після того, як протестовані гіпотези та викристалізована нова стратегія — ви впевнено можете готувати проєкт для інвестування та масштабування. І варто пам’ятати, що найважливіше зараз — діяти.

esc
Loading...