Форум розвитку інноваційних виробництв об’єднав підприємців, які прагнуть розвивати бізнес в Україні

Наприкінці минулого тижня в Індустріальному парку “Біла Церква” відбувся Форум розвитку інноваційних виробництв, який відвідало понад 700 людей, серед яких близько 500 представників малого та середнього бізнесу.

Подія відбулася в щойно збудованому заводі Plank Electrotechnic, який став першим в Україні виробником сучасних електроустановчих систем.

Будівля підприємства споруджена за міжнародним стандартом BREEAM (відповідність близько 50 критеріям зеленого будівництва). Через два місяці завод отримає європейську сертифікацію ISO 9001 і OHSAS 18000. Продукція буде реалізовуватися як на вітчизняному, так і на європейському ринках.

За словами засновника UFuture Василя Хмельницького, в підприємство інвестовано $2.8 млн. Компанія претендує на 20% ринку електрофурнітури в Україні, який оцінюється в суму до $50 млн. Вкладення планується повернути максимум за п’ять років.

Василь Хмельницький переконаний, що робоча сила в Україні повинна бути кваліфікованою та високооплачуваною, а виробництва – ефективними. Результатом такого підходу буде якісна та доступна для споживачів продукція. Засновник UFuture закликав присутніх використовувати в роботі підходи бережливого виробництва (Lean-технології), які добре себе зарекомендували на підприємствах групи.

На Форумі також виступила голова товариства “Епіцентр К” Галина Герега, яка закликала підприємців залишатися в Україні та розвивати бізнес на Батьківщині. На сьогодні в Україні діє 50 торговельних центрів “Епіцентр” і 14 – “Нової Лінії” загальною площею 1,5 млн кв. м.

Як повідомив присутнім президент Лін Інституту Україна Сергій Комберянов, Plank Electrotechnic із самого початку будувався за методологією Lean. Впровадження підходів бережливого виробництва та вдосконалення всіх процесів на новому підприємстві має відбуватися постійно.

Як зазначив виконавчий директор Індустріального парку “Біла Церква” Володимир Хмурич, відкриття нового заводу знаменує початок розвитку інноваційного виробничого кластера Plank зі спеціалізацією на продукції з високотехнологічних матеріалів електротехнічного, будівельного та машинобудівельного напрямків. Протягом року в індустріальному парку почнуть зводити три нових заводи, а в перспективі найближчих чотирьох років планується побудувати 20 сучасних підприємств.

Індустріальний парк “Біла Церква” можна назвати гіпермаркетом для заводів. Тут є можливість швидко масштабувати свій бізнес без зайвих адміністративних і бюрократичних перешкод. Підприємці можуть орендувати або навіть придбати ділянку землі чи приміщення разом із усіма необхідними комунікаціями та супроводженням.

Президент компанії Biopharma Костянтин Єфименко розповів, що учасники індустріального парку можуть зекономити великі гроші та час. За його словами, на підведення комунікацій на початковому етапі будівництва заводу Biopharma було витрачено $7,5 млн. А в Індустріальному парку “Біла Церква” вже є вся необхідна інфраструктура.

Наприкінці Форуму, Василь Хмельницький поділився з аудиторією своєю метою – щороку проводити такий захід на території Індустріального парку “Біла Церква” та щоразу – на новому заводі. За його словами, Україні потрібно наслідувати приклади Китаю, Туреччини, Польщі, – створювати економічні стимули для інвесторів і відкривати сотні індустріальних парків, щоб розвивати виробництво в державі. “Ми вже почали. Приєднуйтеся!” – закликав присутніх засновник UFuture.

esc
Loading...