Колиска технологічних левіафанів — акселератор Plug and Play Tech Center

Plug & Play Innovation Park

Навіть технологічні гіганти, — Google, Dropbox, PayPal та інші, — колись були початківцями. І так, звісно, все народжувалося в Кремнієвій долині, а місцем старту велетнів, які багато у чому сформували реальність сьогодення, був акселератор Plug and Play Tech Center. Нещодавно за версією Silicon Valley Business Journal платформа була визнана найактивнішою компанією венчурного капіталу — місцем мрії кожного стартапера. В акселераторі щороку проходять по дві програми треку близько 15 галузей — рітейлу, фінтеху, інтернету речей, кібербезпеки, харчової промисловості тощо.

Акселерація монстра грошообігу

Наприкінці 90-х Ілон Маск засновав компанію Xcom, яка мала стати платформою-посередником зі здатністю брати невеликий відсоток від платіжних операцій у мережі. Звісно, в Маска було майже все, — багатий досвід та маса ідей, — але знань щодо безпеки шифрування йому все таки не вистачало. Це майбутньому мільярдеру зміг забезпечити киянин Макс Левчин, який знався на програмуванні та криптографії та мав іншу компанію Confinity. Згодом вона дістала відому назву кожному — PayPal. Появі найбільшої платіжної системи в світі сприяло злиття бізнесів Маска та Левчина саме в акселераторі Plug and Play.

У 2000 році таке об’єднання дало можливість двом бізнесам доповнювати один одного і зростати швидше, що стало акселерацією у чистому вигляді. Дійсно, сервіс зростав дуже стрімко: вже у рік свого заснування PayPal став альтернативним способом оплати на відомому веб-аукціоні eBay. Через два роки компанія набула такої популярності, що виставила свої акції на перші торги і отримала близько мільярда доларів інвестицій — фантастика для дворічного бізнесу.

Точна вартість, за яку аукціон eBay придбав PayPal — невідома, але покупець зробив товар своєю платіжною системою. Крім того, що інструмент обробляє мільйони платежів клієнтів аукціону по всьому світу щодня, він все ще залишається найреспектабільнішим платіжним сервісом доларового сегменту.

Що відрізняє Plug and Play від інших акселераторів у світі

Традиційна програма акселератора відбирає стартапи з усіх індустрій та навчає їх однаковим тактикам і стратегіям. Plug and Play має більш індивідуальний підхід та окремі програми для кожної з 15 галузей, представлених на платформі. Акселератор не вимагає від стартапу мати власний капітал для участі в програмі. Навпаки, щороку центр розвитку інвестує в 160 компаній будь-якого розміру та на будь-якій стадії розвитку.

Центр Plug and Play не тільки допомагає вибудувати стратегію довгострокового розвитку, а й надає ком’юніті з найбільш технологічних та інноваційних компаній, з якими можно кооператуватися для запуску пілотів. Усе це вже давно відбувається в головному центрі Plug and Play, який розташований в Кремнієвій долині. Однак, акселератор має ще п’ять офісів в Германії, шість — в Китаї, два — в Японії та по одному — в Індонезії, Мексиці, Голландії та Іспанії.

Програмні директори, венчурні інвестори, ком’юніті-менеджери та експерти з розвитку бізнеса — найцінніший ресурс, представлений в центрах Plug and Play для стартапів.

Хто тут грає, вмикає і керує

Саїд Аміді — генеральний директор та засновник інвестиційної, корпоративно інновативної та акселераційної платформи Plug and Play Tech Center. Також, Аміді — один з генеральних партнерів фонду Amidzad, який понад 15 років успішно інвестує в близько 1000 технологічних компаній, серед яких: PayPal, Powerset, Danger, Bix, Powerset, DropBox, Lending Club, Zoosk тощо.

Серійний підприємець та досвідчений керівник, який має понад 28 років досвіду в управлінні, експлуатації та зростанні успішних компаній. Саїд Аміді успішно відкривав і розвивав бізнес як на національному, так і на міжнародному рівнях в таких країнах, як Іспанія, Німеччина, Франція та Австрія. Нинішня пристрасть Саїда — допомагати підприємцям та стартапам, які ще є студентами університетів. Його мета — знайти потенційних талантів, — майбутніх великих “масків” та “безосів”, котрі так само захоплені реалізацією власних ідей.

Акселерація — явище, що надихає. За образом та подобою у світі як не щомісяця, так щороку точно відкриваються подібні центри для розвитку бізнесу та технологій. Представники України не відстають — нещодавно акселераційний хаб Sector X в UNIT.City розпочав набір стартапів на новий трек — SaaS Tech.

esc
Loading...