Три ринки, які виросли під час пандемії

Three markets that grew during the pandemic

Попри те, що Covid-19 вкрай болюче вдарив по більшості бізнесів в Україні та світі, деякі з них змогли розвинутися саме на тлі вимушених обмежень.

Доставка

DoorDash, UberEats, Grubhub, Postmates – найпопулярніші в Сполучених Штатах сервіси з доставки їжі з квітня по вересень 2020 року отримали $5,5 млрд доходів сукупно, що вдвічі більше, ніж їхні прибутки за той же період минулого року.

В Європі лідирують Uber Eats, Glovo, Delivery Club, Just Eat та Deliveroo.

Україні перші позиції утримують знову ж таки іспанський Glovo, вітчизняний Rocket та естонський Bolt Food. Сервіс українського походження – Rocket – оперує, окрім нашої держави, в столиці Нідерландів Амстердамі та в столиці Кіпру Нікосії.

"Кіпр був стартовим майданчиком перед виходом у нові європейські країни. Наразі ми відточили технічні нюанси та багатомовність застосунків, а також підготували команду для масштабної міжнародної експансії. Зокрема у Амстердамі відкрито офіс, що буде займатись новими ринками", – говорить Олег Любарець, директор з маркетингу Rocket, маючи на увазі ринки 10 нових країн.

Більшість улюблених закладів гурманів по всьому світу могли б вже збанкрутувати, аби ресторанний бізнес не почав працювати на доставку.

Втім, ресторани не зобов’язані підключатися до кур’єрських служб. Так, українська компанія технологічних рішень для доставки їжі, Dots Platform, почала надавати свої послуги стороннім гравцям. Українські ресторани, dark kitchens та інші гравці можуть протягом двох тижнів, як переконують в компанії, запустити власний якісний сервіс доставки. Dots Platform вже скористалися ресторатори Діма Борисов, Ігор Сухомлин та Савва Лібкін.

Нарешті, набули популярності сервіси нересторанної доставки. Велика американська компанія Instacart, що виконує доставку продуктів із супермаркетів, під час чергового раунду фінансування залучила $265 млн й досягла оціночної вартості $39 млрд. На сьогоднішній день, згідно з рейтингом CB Insights, вона є п’ятим найдорожчим “єдинорогом” світу.

Аналогічний український сервіс з доставки продуктів Zakaz.ua та Liki24, які привозять препарати з аптек, теж анонсували бурхливий ріст замовлень. Нова Пошта та Укрпошта звітують про ріст кількості відправлень.

Онлайн-освіта

"Якщо ви хочете щось продати, у вас повинна бути аудиторія, якій ви можете це продати," – Джеймс Чен, автор книги "Udemy Marketing: Покроковий посібник із збільшення відвідувачів вашого курсу Udemy"

Минулого року американська платформа онлайн-освіти Udemy поповнила елітний світовий клуб “єдинорогів”, досягнувши оціночної вартості в $3,2 млрд.

З початку пандемії, стверджується в звіті World Economic Forum, кількість людей, що шукають можливість навчатися онлайн з власної ініціативи, виросла в чотири рази. Global Market Insights прогнозують, що світовий ринок онлайн-освіти до 2026 року зросте до $375 млрд.

Окрім пандемії, на їх думку, eLearning стимулюватиме:

  • ріст продажів смартфонів;
  • діджиталізацію традиційної освіти (університетів, коледжів);
  • партнерства між технологічними корпораціями, стартапами та інституціями.

Онлайн-освіта, на думку аналітиків, не тільки зростатиме, а й сегментуватиметься. Збільшиться попит на індивідуальні та розширені навчальні послуги, покращаться клієнтоорієнтованість галузі та ефективність самих навчальних рішень.

Entertainment

Епідеміологічні обмеження болюче вдарили по кіно- та концертній індустрії – ринку офлайн-розваг в цілому. Кінотеатри та концертні майданчики справді пустіють, а от аудиторії стрімингових сервісів неабияк ростуть.

Так, за даними Statista:

  • Spotify у 2020 році виріс на 31 млн платних підписок (155 млн платних користувачів проти 124 млн у 2019 році);
  • Netflix досяг 203 млн платних користувачів по всьому світі;
  • кількість користувачів Youtube, тим часом, сягнула 1,78 млрд (в 2019 році – 1,68 млрд).

Згідно з прогнозом Statista, на кінець 2021 року Youtube матиме 1,86 млрд користувачів по всьому світу.

На цьому ж тлі спостерігається бум продажів ігрових консолей. Лише в січні 2021 року було продано 1,6 млн Nintendo Switch, 263 тис. PlayStation 4 та 91 тис. Xbox One. На початку пандемії японська Nintendo випустила для своєї надпопулярної консолі гру Animal Crossing: New Horizons, й продала 13 млн її одиниць всього за перших шість тижнів. Нині ж кількість продажів перевалила за 30 млн одиниць.

Animal Crossing: New Horizons переносить гравця на безлюдний острів, де він будує свій “рай”. Ловить рибу, обробляє предмети, копає, продає й загалом робить острів таким, яким хоче – чи не ідеальний варіант провести час вдома в карантин…?

esc
Loading...