СЕО UFuture, Biopharma, “Нова пошта” та Rozetka розповіли, як вести бізнес в турбулентні часи

17 червня 2021 року в індустріальному парку “Біла Церква”, мажоритарним акціонером якого є холдингова компанія UFuture, відбулася зустріч представників виробничого сектору України — другий Форум інноваційних виробництв. Організатором заходу виступив Київський міжнародний економічний форум. В рамках панелі “Нові бізнес-стратегії у новій економіці” топові українські підприємці обговорили, як трансформуються умови ведення бізнесу в світі, що змінилося з приходом до влади в Україні нового уряду та чому зарано розлучатися з традиційними інструментами бізнесу – плануванням та стратегією.

Спікерами тематичної дискусії виступили:

  • Засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький.
  • Президент фармацевтичної компанії Biopharma Костянтин Єфименко.
  • Засновник та співвласник Rozetka Владислав Чечоткін.
  • Співвласник “Нова пошта” В’ячеслав Климов.

Про підприємницький талант

“Я чітко переконаний, що підприємцями не народжуються. Цьому вчаться. Якщо у людини є ще й талант, вона швидше підніматиметься щаблями успіху, однак без навчання все одно нічого не вийде. Підприємництво – це наука”, – відзначив засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький.

Малі підприємці, пояснює він, часто не хочуть вчитися. Просять про гроші, але вчитися не мають бажання. Насправді, грошей в світі достатньо, потрібно лише мати знання, як до них дістатися, продовжує спікер. Малий бізнес швидше стане середнім, якщо буде вчитися. Поріг “вчитися і впроваджувати” – дуже важливий.

Про стратегію

Модератор дискусії Андрій Длігач, генеральний директор групи компаній Advanter Group, запитав у топпідприємців, чи продовжують вони розробляти стратегії для свого бізнесу, враховуючи настільки швидко змінюється світ.

“Сьогодні світ переживає максимально турбулентні часи, і в таких умовах чітко сформульована стратегія важливіша, ніж будь-коли. Щодня ми отримуємо тривожні новини, кожного дня щось змінюється. Сформульована стратегія, доведена до максимальної кількості співробітників – це маяк. Чим турбулентнішим стає середовище, тим якісніше ми ставимося до процесу стратегування”, – відзначив співвласник “Нової пошти” В’ячеслав Климов.

Учасники панелі підтвердили, що мають стратегії на 1-3-5 років, а також намагаються планувати на 7-10 років вперед. Основними драйверами розробки стратегії мають бути власники компанії, а не залучені зовнішні експерти, додали вони.

“Стратегія відповідає на питання: що робити і чого не робити. Причому останнє питання не менш важливе, ніж перше. В молодості тобі здається, що навколо купа можливостей: схопив одне, друге, кинув, знову почав. Або ж схопив усе й одразу. Колись, коли ми були початківцями, у нас кожен день була нова стратегія. І це абсолютно програшний варіант: ви постійно гасите пожежі”, – додав засновник та співвласник Rozetka Владислав Чечоткін.

Про владу

Після Революції гідності, визнали підприємці, бізнесу стало працювати легше.

“Ми спокійно отримуємо ПДВ, нас не душать перевірками. Разом з тим, в українській медицині є дві повністю приватні підгалузі, де держава абсолютно відсутня, і які сьогодні оцінюються в мільярди та мають світове визнання – це стоматологія і клініки ЕКО. Запевняю, київські стоматологічні клініки кращі, ніж в Америці. У них краще обладнання, вони роблять кращі операції, вони доступніші і дешевші”, – відзначив президент фармацевтичної компанії Biopharma Костянтин Єфименко.

На його думку, виграшною стратегією для держави було б вийти з декількох галузей економіки, наприклад з наукових інститутів, та передати їх вишам. Сконцентрувавши зусилля на декількох пріоритетних галузях, можна було б добитися для країни значного успіху.

Про нову реальність

“Одна з ознак нової реальності – те, що конкуренцію бізнесу складають не стільки продукти чи технології, скільки нові бізнес-моделі. Чи могли ресторани ще нещодавно уявити, що вони будуть під загрозою через появу ІТ-платформ?” – питає співвласник “Нової пошти” В’ячеслав Климов.

Водночас, спікери погодились, що зміни впроваджуються не так швидко як очікувалось, і більшість футуристичних прогнозів виявились перебільшеними.

“Коли я читав книгу Ювала Харарі “21 урок для 21 століття”, мені було страшно: безпілотні автомобілі, заводи і ресторани без людей. Там постійно говорилося: “скоро”, “скоро”, “це вже скоро”. А я питаю: “скоро” – це коли? Я читав це декілька років тому. Ви бачили десь тут безпілотні автомобілі? Мабуть, “скоро” – це через 20-30 років. Небезпека, звичайно, є і до неї треба готуватися. Але вона не така швидка, як всі думали”, – підкреслив Василь Хмельницький.

Нові виклики створюють нові можливості. Так, сьогодні в світі випускається три види вакцин від коронавірусу: на основі матричної РНК, аденовірусного вектору і нанотрубок. Всі ці технології відомі світу близько 30 років. Але ні одна компанія до 2020-2021 року не продала за цими технологіями жодної вакцини, відзначив Костянтин Єфименко з Biopharma. Все це говорить про те, що великі виклики породжують великі можливості. Та ж технологія матричного РНК – це майбутнє вакцинації від злоякісних новоутворень, один із шляхів подолання раку.

Напутнє слово

Параноїдальна тяга і бажання йти вперед здатна багато на що, відзначив засновник та співвласник Rozetka Владислав Чечоткін. Дуже швидко розслабляєшся, якщо вирішиш, що ти кращий в сегменті або “найбагатший на поверсі”. Але кого з присутніх це влаштовує?

Потрібно встати, не лінуватись, сходити до свого клієнта і дізнатись, чому він не купує твій продукт. Не треба нікого слухати, не треба наймати сотню радників – треба просто брати і робити, додав Костянтин Єфименко.

Головне – не ставити собі ціль бути 17-м на своєму ринку, вважає В’ячеслав Климов з “Нової пошти”. Треба ставити ціль бути першим, максимум – другим. Коли ти лідер, ти отримуєш все.

“Впевненість – це 90% успіху. Немає жодної людини в світі, яка б думала, як зробити вас успішними і багатими. Це можете зробити тільки ви. Все в ваших руках. А наша задача – поділитися своїм досвідом і своїми помилками, аби ви їх не робили. І добились успіху самі. І, повірте, ми всі будемо цьому раді”, – завершив Василь Хмельницький.
esc
Loading...