“Розвиток України – домашнє завдання самої України”. КМЕФ провів у Львові панель про виклики сучасного світу

Наприкінці червня в рамках джазового фестивалю Leopolis Jazz Fest у Львові Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ), у співпраці з юридичною компанією Arzinger, провів панельну дискусію на тему: “Виклики для лідерів в епоху нової (не)нормальності”. Топспікери України розповіли, якою має бути роль держави в сучасному світі, чому варто вчити дітей в швидкоплинному середовищі та що може стати джерелом бурхливого розвитку України.

В дискусії взяли участь:

  • Андрій Садовий, міський голова Львова;
  • Андрій Ставніцер, Почесний консул Австрії в Одесі, акціонер і засновник компаній TIS та MV Cargo;
  • Владислав Рашкован, заступник виконавчого директора від України у Міжнародному валютному фонді;
  • Юрій Пивоваров, голова оргкомітету КМЕФ;
  • Ольга Руднєва, виконавчий директор Фонду Олени Пінчук.

Модератор дискусії, партнер юридичної компанії Arzinger Маркіян Мальський запитав спікерів, які виклики вони вважають найголовнішими на сьогоднішній день для України та світу.

“Один з найважливіших викликів сьогодні, особливо для лідерів – адекватне сприйняття реальності. Причому це стосується і лідерів держав, і лідерів компаній. Відповідальне лідерство дає можливість змінювати майбутнє”, – наголосив Владислав Рашкован.

Ми говоримо про G20 і G7, додав експерт, але реальність свідчить про те, що є лише “G2” – США та Китай. Саме ці дві країни сильно впливають на майбутнє світу. І на сьогодні, на жаль, вони скоріше конкурують між собою, ніж співпрацюють.

Ще один виклик – зростаюча роль урядів у житті суспільств, зокрема на тлі пандемії та необхідності боротьби з нею. Отримавши ширші повноваження, держави не захочуть віддавати їх назад.

Андрій Ставніцер говорив про виклик, який в сучасному світі стоїть перед кожною людиною, – про здатність змінюватись і бути гнучким.

“Нам казали, що погано перевозити дітей з міста до міста, змінювати школи, але виявилось, що це вкрай важливо. Важливо навчити дитину змінюватись, переїжджати до іншого міста, підтримувати зв’язки з другом із Сінгапуру і т. д. Наші діти будуть змінювати 5-6 професій за життя. Світ змінюється набагато швидше, ніж ми очікували”, – підкреслив засновник компаній TIS та MV Cargo.

Виконавчий директор Фонду Олени Пінчук Ольга Руднєва зазначила, що одним з головних викликів для неї та українських жінок в цілому буде покращення ситуації в сфері гендерної рівності в Україні.

“Минулого року лише в США втратили або покинули роботу 2 млн жінок, які не змогли її поєднувати з домашніми справами. Цікаво, що одночасно збільшилось домашнє навантаження на доньок. Тобто жінки передавали частину навантаження своїм донькам. Також важливо говорити про підтримку малого та середнього жіночого бізнесу. Це теж великий виклик, особливо на тлі пандемії”, – відзначила Ольга Руднєва.

Мер Львова Андрій Садовий відзначив, що бачить великі можливості в регіонах України:

“В Україні є близько 1400 громад. Це не просто міста, а міста, які включають невеликі поселення навколо них. Це колосальний потенціал. Якщо їм всім допомогти, зробити стратегії розвитку – це буде 1400 турбореактивних двигунів, які здатні вивести Україну на нову орбіту розвитку. І я хочу цим займатися. Це для мене є моя держава”, – відзначив Львівський міський голова.

Юрій Пивоваров, голова оргкомітету КМЕФ, назвав виклики, які виокремив у своєму черговому звіті потужний американський аналітичний центр National Intelligence Council:

  • зростання ролі Китаю (авторитарні режими більш швидкі в змінах, ніж демократичні);
  • зниження рівня демократії навіть в демократичних країнах;
  • зменшення довіри та розчарування в державах, причому по всьому світу.

Інша сторона медалі, відзначив він, що на тлі розчарування в державних інституціях зростатиме роль інших груп населення, зокрема підприємців. Вже сьогодні з’являються бізнесмени, які можуть втілювати зміни на глобальному рівні. Що стосується України, то вона сьогодні має великі шанси повернути собі довіру. Але розвиток України – це домашнє завдання самої України, відзначив Пивоваров.

Андрій Садовий додав, що коли він потребує поради, то питає її у молодих людей.

“Я сьогодні працюю з людьми, яким 22-23-25-27 років. Це феноменальні люди. Вони не знають, що щось неможливо, тому роблять неможливе можливим”, – відзначив мер Львова.
“Головне завдання лідерів – виховувати нових лідерів. Постійно розвиватись та постійно навчатись – одне з наших головних завдань перед дітьми”, – підкреслив Юрій Пивоваров.
esc
Loading...