П’ять принципів побудови сильної команди, – Василь Хмельницький

Vasyl Khmelnytsky, UFuture

Працюючи наодинці, навіть 24/7, багато грошей не заробиш – потрібно мати сильну команду. Засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький у своєму виступі на Big Money Форумі поділився п’ятьма принципами побудови успішної команди, здобутими власним досвідом.

Ніколи не беріть на роботу друзів та родичів

Дружба – рівні відносини. З друзями ми сперечаємося, сваримося, потім миримося і знову дружимо. В роботі так не буває: ви глава компанії, це ваш бізнес, і вам потрібен ефективний менеджер. Ви повинні мати можливість поставити жорстке завдання і бути впевненими, що воно буде виконане. Друзі цього можуть не зрозуміти, адже вони вас знають за інших обставин.

“Загалом не запрошуйте в команду людей, яких не зможете швидко звільнити або з якими вам буде ніяково розлучатися. Більше того, якщо ви візьмете друга чи родича на роботу, на яку посаду ви його призначите? Ви ж не зробите його двірником чи водієм?”

Тож, якщо у вас є друзі, це круто. Нехай вони займаються своїм бізнесом, а ви – своїм.

Не запрошуйте в команду людей, які на даний момент ніде не працюють

Часто чую історії про те, що людина “взяла відпустку, вирішила відпочити, але загалом досягла великих результатів на колишній роботі”. Я таких людей на роботу не беру.

“Мені потрібні ті, хто працюють в інших компаніях, ті, хто постійно приймають рішення і йдуть вперед. Таких людей непросто запросити до себе в команду, але вам потрібні саме такі”.

Світ швидко змінюється. І вам потрібні ті, хто йдуть в ногу з часом. Не беріть людей, які на даний момент не влаштовані.

Мотивація

“Мене часто запитують, як нематеріально мотивувати людей? Скажу так: якщо людина заробляє менше $3000, мотивувати її нематеріально неможливо”.

Добре коли у вас є можливість навчати співробітників, організовувати спільні поїздки, давати бонуси, медичне страхування тощо. Але якщо людина отримує менше $3000, вона все одно буде думати про гроші. Тож, мотивируйте грошима.

Більше того, якщо така людина весь час росте, рухається вперед, приносить користь, дайте їй частку від прибутку. Навіть якщо ви хочете заробити $1 млн, віддайте 10%. Ви заробите $900 тис., а вона – $100 тис. І якщо у вас п’ять таких напрямків, ви заробите $4,5 млн. Не рахуйте чужі гроші. Часткою від прибутку можна дуже ефективно мотивувати людей.

Врешті, я дозволяю зароблений бонус проінвестувати разом зі мною в наступний бізнес. Тоді людина настільки мотивована, що для неї це вже не просто робота – це її компанія. Така людина раніше приходить на роботу, пізніше йде з неї і мислить, як власник. І це дуже круто.

Делегуйте повноваження

Дуже часто помічаю, що власник думає, ніби він краще за всіх працює, ніби краще за нього ніхто не зробить і т. д. Такий підхід не працює.

Дайте вашим людям повноваження. Нехай вони самі приймають рішення. Минулого тижня ми обирали нового підрядника для інноваційного парку UNIT.City на $10 млн, і топменеджер цього напрямку запитав мене: «Василю Івановичу, є три компанії-підрядника, яку обрати?». Я кажу: «Не знаю, обирай сам».

Моє завдання – проконтролювати, щоб в цьому списку були тільки найкрутіші компанії, і все. Якщо в списку тільки хороші компанії, мені не важливо, яку з них обере мій топменеджер.

“Дайте вашим менеджерам можливість самостійно приймати рішення. Якщо ви зберете сильних людей і будете працювати за них, вони рано чи пізно від вас підуть”.

Лідерство

Зібрати неефективних, порожніх людей дуже легко. А зібрати сильних і зробити так, щоб вони працювали в команді, створити для них умови – тут потрібен талант, потрібні лідерські якості. Багато хто каже, що лідерські якості даються з народження. Це неправда. Лідерські якості ми здобуваємо вирішуючи проблеми і завдання, долаючи себе і шукаючи компроміси. Ми весь час вбираємо в себе лідерські якості.

Якщо щось не склеїлося, і ви втратили гроші, ви повинні розуміти, що це ваша проблема. Це ви неправильно підібрали менеджера. А якщо ж виграли – це перемога команди. І це нормально. Тому що в підсумку виграли і ви.

Насамкінець, скажу про сенс життя. Ви знаєте, що 70% українців не люблять свою роботу? Вони шукають кращу роботу, роботу до душі або сенс життя. Багато хто думає, що сенс життя можна знайти. Але це не так, його можна тільки створити. І якщо вам вдасться створити сенс життя для себе і для своїх співробітників, у вас буде дуже крута команда.

esc
Loading...