Прорив України та скандал із Facebook: як пройшов Web Summit у Лісабоні

Команда холдингової компанії UFuture 1-4 листопада відвідала найавторитетнішу технологічну подію року, Web Summit 2021, отримавши останні інсайти щодо масштабних технологічних змін у світі й місця України в цьому процесі.

“Справді вражає і надихає швидкість розвитку технологій. Наприклад, віртуальний асистент Alexa від Amazon вже зараз за допомогою голосових команд дозволяє керувати всіма пристроями в домі. Відмітив для себе й негативний тренд. Коли до теми інновацій додають політику – бізнес втрачає інтерес. Наприклад, очікували більше корисної інформації від виступу віцепрезидента Facebook. Але замість практичних інструментів, які б ми могли впровадити у себе, говорили здебільшого про політику та етику глобальної корпорації”, – поділився своїми враженнями засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький.

Справді, до Facebook у світі сьогодні прикута неабияка увага. Як розповів Костянтин Євтушенко, керівний партнер інноваційного парку UNIT.City, що розвиває холдингова компанія UFuture, через Facebook зчинився грандіозний скандал. Його СЕО, Марк Цукерберг, – найбільший антигерой наразі. На Web Summit тільки лінивий не критикував Facebook, пояснив Євтушенко. Причиною стало розсекречення інформації щодо підтримки соцмережею постів, що поляризують суспільство. Зокрема й через дезінформацію.

Два інсайти, які виніс з Web Summit 2021 Костянтин Євтушенко:

  • транспорт у світі буде електрифіковано – це вже навіть не обговорюється;
  • новий культ в Європі – концепція 15-хвилинного міста: усі міста будуть оптимізовані настільки, що з будь-якої точки можна буде добратися будь-куди за 15 хвилин.

На Web Summit 2021 за підтримки резидента UNIT.City, Українського фонду стартапів, було вперше представлено український павільйон. І хоча це був один з найменших павільйонів, порівняно з іншими країнами, але увага до нього була прикута неабияка. Команда UFuture зазначила, що в українському секторі часто не вистачало місця для охочих дізнатися про нашу ІТ-галузь.

Так, одним із стартапів, представлених в Лісабоні, був екопроєкт effa, ще один резидент UNIT.City. Еffa займаються виробництвом зубних щіток з паперу та інших дружніх до середовища матеріалів.

“Дивовижна увага до України. Український стенд був переповнений відвідувачами постійно! У нас не було великих бюджетів, але було багато чудових людей. Протягом усього саміту український павільйон був одним із тих місць, де люди зустрічаються, спілкуються, навчаються. Дійсно круто було бачити, що ком’юніті об’єднується. Наші друзі effa потрапили до топ-15 у конкурсі стартапів та на головну сцену. Це перший український стартап, якому це вдалося! Впізнаваність та інтерес до України точно піднялися після цьогорічного Web Summit”, – додав СЕО UNIT.City Домінік Піоте.

Холдинг чи екосистема?

Микола Тимощук, генеральний директор холдингової компанії UFuture, звернув увагу на стратегії розвитку бізнесу, які обговорювались під час саміту.

“Холдинг, як правило, має безліч розрізнених активів чи компаній, у яких мало або нічого спільного. Вони ніяк не взаємодіють між собою. Екосистема – це єдина точка доступу клієнта до інтегрованого портфеля товарів та послуг, побудованих на одній платформі та технологічній інфраструктурі з багатьма спільними елементами. Простими словами, екосистема – це одне ціле з багатьох складових. Холдинг – це форма диверсифікації ризиків та прибутку у бізнесі”, – пояснив він.

Понад 40 000 людей зібралися в Лісабоні, і впродовж чотирьох днів навчалися, ділилися досвідом, представляли свої продукти та сервіси.

В українській столиці у вересні також відбувся масштабний технологічний івент – U Tomorrow Summit. Він зібрав більше 1500 учасників з усього світу. Наступного року команди UNIT.City та Київського міжнародного економічного форуму планують провести техносаміт, який відвідає близько 3000 учасників. Таким чином в Україні буде запущено наймасштабніший техноівент Східної Європи.

esc
Loading...