Півсторічний науковий парк Area у північно-східній Італії

Area Science Park

Сотні гучних імен зробили Італію флагманською країною мистецтва та модної індустрії. Але, виявляється, справа не лише у творчій енергії. За кожною історією успіху стоїть основоположниця, — наука, — яка робить можливими творчі задуми, впроваджуючи інновації. У Трієсті, близько з’їзду з автомагістралі, що з’єднує Венецію з Австрією та Словенією, знаходяться два сусідні кампуси наукового парку Area. Державна національна науково-дослідна організація сприяє розвитку інноваційних процесів усіх провідних галузей країни та світу.

Задача першого інноваційного парку Італії — зміцнити зв’язки між науковими дослідженнями та підприємствами, державним управлінням та приватним сектором, надати підтримку національним та міжнародним ініціативам та сприяти територіальному розвитку. Близько 40 років країна має успішний досвід екосистемного середовища навчання та співпраці.

“Від наукового парку — до інноваційної агенції”, — лозунг парку Area.

R&D

Заснований у 1982 році, парк Area має близько 23 000 м² лабораторних площ для наукового сектору. У 2020 році інноваційний простір має 38 відділень. Серед них дослідницькі та навчальні центри; розробники послуг та метрологічних робіт сторонніх компаній; нові компанії з доступом до спеціалізованих послуг та проєкт лабораторії ELETTRA.

Інноваційні матеріали

Дослідники італійського наукового парку працюють з хімічними характеристиками, структурним аналізом, навіть візуалізують матеріали майбутнього для транспортної промисловості. Виявляється, щоб отримати кореляцію між структурою, міцністю матеріалу та його ізолюючими властивостями, треба спостерігати за матеріалами з тонкою структурою під час різних процесів деформації. Очевидно, це впливає на відмінності італійських авто від інших відомих марок у світі.

Метод спостереження також застосовується науковцями Area для винаходу тканин для парусних вітрил. Мова йде про нанометричні структури, що невидимі при традиційних техніках, — новітній матеріал для італійських яхт.

Геноміка й епогеноміка

Дослідницька платформа парку займається генетичними тестуваннями. Науковий прорив резидентів — секвенування (визначення послідовності компонентів в молекулярних структурах) нового покоління. Метод зробив можливим аналіз усього генетичного коду окремих геномів. Це дає ресурси глибше досліджувати хвороби, щоб розробити діагностичні та прогнозуючі засоби майбутнього.

В еру Covid-19 діагностичні та безсимптомні тести для ідентифікації рідкісних захворювань є необхідними для лікування хворих із різними ускладненнями. Прогностичні тести для виявлення геномних варіантів, пов’язаних із більшою чи меншою вразливістю до загальних захворювань (наприклад, серцево-судинних) теж є важливими для хворих літнього віку. Останніми, але не за значенням, у переліку є фармакогенетичні тести для оцінки індивідуальної реакції на медикаментозне лікування.

Структурна біологія

Платформа структурної біології на території Area досліджує молекулярні механізми клітини. Вони становлять особливий інтерес для фармацевтичного та біотехнологічного розвитку та вивчення:

  • біологічних макромолекул, для вплив на які створюють “розумні” препарати для хімічного “дизайну” нових молекул і зменшення їх токсичності;
  • трансмембранних транспортних механізмів наночастинок — їх можна використовувати як носіїв лікарських засобів;
  • взаємодії тканин і клітин з наночастинками та нановолокнами.

Стартапи

На жаль, в Італії рівень діджиталізації далеко не просунутий. Згідно з Індексом цифрової економіки та суспільства (DESI) за 2018 рік, країна посідає 25 місце з 28 країн ЄС. Позиція незмінна з 2015 року. Проблеми напрямку мають стратегічне значення. За підрахунками державної служби зайнятості , у 2018 році знадобилось 85 000 нових спеціалістів, із яких 65 000 на посади початкового рівня, більша частина з вищою освітою, щоб задовольнити попит на робочу силу хоча б частково.

У країні важко знайти data scientist, бізнес-аналітика, менеджера проєктів, аналітика з кібербезпеки та багато інших спеціалістів, необхідних для реалізації проєктів цифрової трансформації.

Area має мету поліпшити кадрову ситуацію в країні з критичним станом спеціалістів в сфері інновацій. Тому обирає, збільшує цінність та знайомить найкращі італійські стартапи в ІТ-сфері з потенційними міжнародними інвесторами. Фактично, Area організував у 2018 та 2019 роках першу та другу делегації для низки стартапів, представлених у парку, на виставці споживацької електроніки CES у Лас-Вегасі під егідою Міністерства економічного розвитку. На цей час керівництво Area обирає нові стартапи для вже третьої делегації у 2020 році.

Науковий парк вже 42 роки розвиває напрямки, які каталізують і реалізують ідеї, що роблять Італію відомою на весь світ. Перевірений часом екосистемний підхід, що поєднує науку, технології та творчі задуми доводить свою ефективність.

esc
Loading...