Креативність та адаптивність: нові навички для успіху в бізнесі, – Олена Добророднєва

Будь-яка компанія розвивається із середньою швидкістю нових думок її співробітників. Якщо співробітники не народжують нових ідей, на енергії одного лише власника компанія розвиватися не буде. Креативний потенціал потрібно постійно “прокачувати”, наголосила під час лекції для Академії КМЕФ Олена Добророднєва, директор холдингової компанії UFuture з організаційного розвитку, віцепрезидент фонду Василя Хмельницького K.FUND та лідер проєкту European Design Upgrade.

Як розвивати креативний потенціал в команді? Ось лише кілька інструментів:

  • креативні вечері та практикуми;
  • трейд-шоу ідей та проектів;
  • тематичні хакатони;
  • виїзні навчання;
  • обговорення книжок та командні змагання;
  • ігри та марафони;
  • антисесії;
  • метафори та поетичні форми.
“Стратегічні сесії – коли зустрічається команда, звітує, оголошує плани на майбутнє. Антисесії – коли колеги діляться власними думками, чому ці плани можуть не реалізуватись. Така методика заохочує до пошуку нових незвичайних рішень. Врешті, якщо ми не питаємо думку тих, хто міг би додати свіжого погляду на звичні процеси, ми втрачаємо частину потенціалу наших людей”, – пояснює Олена Добророднєва.

Людське мислення умовно ділять на структуроване і неструктуроване. Робота з останнім є дуже сильним поштовхом для розкриття потенціалу. Коли ми працюємо раціональною частиною мозку, ми сильно виснажуємось, наголошує Олена. Тому, аби перезавантажитись, потрібно періодично переходити в нераціональне мислення. В цьому сила та сенс мистецтва, креативу та всього того, що можна віднести до “неутилітарного” творення.

Крім того, важливим, якщо не ключовим, навиком для успіху в сучасному світі стає адаптивність. Поруч з тестами на IQ, в міжнародних компаніях при прийомі на роботу вводяться тести на AQ – здатність перелаштовуватись, адаптуватись, сприймати нове та відмовлятись від старого. Сьогодні на AQ тестують навіть стартап-команди і таким чином приймають рішення, чи давати їм гроші.

Тож ключові фактори для успіху в сучасному світі:

  • IQ (пізнавальний інтелект);
  • EQ (емоційний інтелект);
  • AQ (адаптивність);
  • Learning Agility – здатність швидко розвивати нові ефективні моделі поведінки, що ґрунтуються на новому досвіді.

Кейс

“Декілька років тому ми в UFuture відчули потребу в змінах. У нас була класна команда, робота рухалась злагоджено, але певні процеси стояли на місці. Ми не могли запустити нові проєкти з тим ресурсом, який мали. Ми відчули, що нам потрібні нові люди, нова енергія”, – розповідає Олена Добророднєва.

В Україні є безліч талановитих та розумних людей, які адекватно оцінюють себе. Є інтерес до змін та розуміння бізнес логіки цих змін. Є бажання створювати український продукт та пишатись ним. Є готовність перейти із корпоративного сегменту до сфери підприємництва. Є безліч підприємців, які бажають розвиватися як партнери. Але як їх знайти?

“Певний час ми намагались знайти такі команди на ринку. Але успіхи були невеликі. Тому ми запустили проєкт UFuture Talents. Отримали 200 аплікацій, з яких обрали 26 учасників. Вони були орієнтовані на інновації, позитивно налаштовані, готові до постійних змін. В рамках UFuture Talents вони пройшли навчання з МІМ та Академією Deloitte, захищали свої бізнес-проєкти. За їхнім навчанням слідкували партнери та СЕО наших компаній”, – додає директор UFuture з організаційного розвитку.

В результаті 12 з 26 учасників проєкту увійшли в команду холдингу. Причому ті, хто зайшов поодинці, надовго в компанії не залишились. А ті, хто увійшов цілими командами, створили нові проєкти в рамках холдингу. Зокрема, так з’явились команди INDAX та Win Win Club. Коли люди заходять командами, їм легше втриматись та зберегти енергію та драйв, які вони з собою принесли, пояснює Олена.

Але найголовніше, що отримала UFuture від цієї програми – оживився кістяк нашої існуючої команди. Оскільки до холдингу увірвалась низка людей, які з високим темпом та позитивом почали втілювати нові проєкти, решті довелось вирішувати: або з таким же темпом почати рухатися вперед і підтягуватися до новачків, або залишитися позаду. Врешті-решт ініціатива була сприйнята дуже позитивно, тепер в нашій компанії таланти – всі відкриті, енергійні, схильні до розвитку колеги.

Більше – на новому потоці

25 лютого 2022 року “Академія КМЕФ”, освітній проєкт Київського міжнародного економічного форуму, який підтримує UFuture, запустить другий потік програми “Лідерство для економічного розвитку”. На учасників чекають економіка, філософія, нетворкінг та інструменти для розкриття економічного потенціалу на рівні компаній, міст та країни.

Навчання складатиметься з 8 модулів:

  • глобальні тренди та успішні кейси в Україні;
  • прикладна макроекономіка та економічна політика;
  • інструменти економічного розвитку;
  • стратегії та кращі практики менеджменту;
  • фінансування проєктів розвитку: гранти, кредити+;
  • створення успішних команд;
  • “невидимий капітал”: репутація, PR та комунікації;
  • культура, філософія, мислення.

Документи приймаються до 7 лютого 2022 року. Подати заявку можна за посиланням.

esc
Loading...