Як культурні феномени чинять економічний вплив та піднімають продажі до небес

Intelligent weapon

Вплив культурного середовища на прийняття рішень споживача про покупку в жодному разі не менший за кількість грошей на його рахунку. Звісно цей каламбур можна було б не сприймати серйозно, якби вигадані культові персонажі все частіше не визначали про яку машину мріяти, в яких кросівках бігати та в які ігри грати. Докази: шалені стрибки продажів після перегляду мінісеріалу або повне переосмислення способу життя споживачів та поява нових буденних ритуалів.

Шаховий бум

1084% — саме настільки зросли продажі шахів, — гри, що була винайдена ще у шостому столітті, — після виходу неймовірно успішного мінісеріалу “Королівський Гамбіт” на стрімінговій платформі Netflix. Можна було ще більше здивуватись, якби не помітна передумова — 62 млн користувачів переглянули серіал за перший місяць. Поки кількість переглядів росте, збільшуються й продажів дерев’яних дошок та чорно-білих фігурок по всьому світу.

The New York Times повідомило, що інтерес до настільної гри й так зростав протягом декількох місяців до виходу серіалу. Ймовірно попит спровокований тим, що люди почали інтенсивніше шукати розваги під час пандемії. Але хайп, породжений серіалом про жінку-сироту, шахового вундеркінда у світі, де переважають чоловіки, точно перевершив усі логічні очікування зростання показників зацікавленості грою. На такий шалений стрибок без сумніву вплинула якість культурного продукту, адже не тільки звичайні глядачі, а й професіонали шахової індустрії відмітили серіал. Сам Гаррі Каспаров, — легендарний гросмейстер, — став консультантом з планування партій під час зйомок.

Легендарні кросівки

Момент, коли культовий персонаж, відомий фразою: “Біжи, Форесте, біжи!”, дістав з коробки класичні бігові білі Nike Cortez з червоним логотипом, зробив взуття феноменом. Модель кросівок розробив одним із засновників компанії Nike Біл Бауерман. Вона була представлена майже за 20 років до виходу кінострічки “Форест Ґамп”, яка зробила взуття шалено популярним. Кросівки потрапили до відкритого продажу після того, як американська збірна легкоатлетів виступила в них на Олімпіаді в Мюнхені. Не одне покоління вже встигло переглянути оскароносний фільм 1994 року Роберта Земекіса, і це без сумніву досі робить кросівки безсмертним об’єктом бажання споживачів.

Шматок пирога

На думку видання Time, історію телебачення можна поділити на дві ери: до та після появи серіалу “Твін Пікс”. На підтримку такого твердження висловилося багато відомих сучасних представників галузі, що причетні до створення не менш культових кіно- та телепродуктів. Річ у тому, що “Твін Пікс” в 1990 році показав світу яким дивним та нетиповим буває побут в одноповерховій Америці з культом чорної кави та вишневого пирога. Щодо другого наслідку впливу, то протягом майже 30 років по всьому світу невпинно відкриваються тематичні кафе не тільки в межах США та Канади, де частково відбувалися події серіалу, а й в Європі та Азії.

Згідно з даними ресурсу з пошуку закладів та відгуків Yelp, багато користувачів дійсно відмічають вишневий пиріг в більшості випадків. Також, атмосфера серіалу, створена понад два десятиліття тому, досі залишає відбиток в модній індустрії. “Твін Пікс” став натхненням для дизайнерів таких гучних брендів, як Christian Louboutin та Kenzo. Сам Девід Лінч, режисер та головний ідеолог серіалу, особисто співпрацював з модними домами. Для Kenzo відомий кінометр навіть поставив сценографію показу в Парижі.

Культурні явища роблять велику послугу економіці, створюючи нові робочі місця та попит на продукти і послуги. Бізнесу важливо грамотно користуватися “культурною зброєю”, зрозумівши свого клієнта та відповідність цілі обраному засобу. Зрештою, це чудовий шанс на довгостроковий успіх, адже зміна культури споживання робить свій внесок у формування нових стійких соціальних відносин та звичок.

esc
Loading...