Історичний шанс. Яку позицію в світі може зайняти український ІТ, – Костянтин Євтушенко, керівний партнер UNIT.City

За деякими підрахунками, кількість ІТ спеціалістів в Україні сягнула 200 тис. осіб. Наприклад, 65% усього IT аутсорсингу для Ізраїлю виробляє Україна, розповів в інтерв’ю для “Укрінформ” Костянтин Євтушенко, керівний партнер інноваційного парку UNIT.City, який розвиває холдингова компанія UFuture.

Це дає українцям можливість вчитись, переймати навички та досвід, й відкриває можливість у найближчі п’ять років будувати вже свої компанії.

“Навіть без особливого державного сприяння ринок ІТ в Україні подвоюється кожні три роки в грошовому виразі. І цьому є пояснення: дефіцит професіоналів призводить до збільшення оплати їх праці. Якщо раніше програмісти могли отримувати $500, що на той час було в 4 рази більше, ніж середня зарплата в країні, то зараз розрив збільшується – найкращі спеціалісти можуть отримувати й до $10 тис.”, – додав Костянтин Євтушенко.

Зрозуміло, що такий бурхливий зарплатний тренд рано чи пізно закінчиться, але зараз це історичний шанс для України – зайняти міцну кадрову позицію на ринку інформаційних технологій.

Приклад Ізраїлю

Мені дуже подобається приклад Ізраїлю, те як вони змогли стати стартап-нацією. У 2019 році вони отримали близько $17 млрд від продажів стартапів. А починалося все це в 1990-ті, коли країна запровадила достатньо агресивну політику імміграції талантів з усього світу, зокрема й з пострадянських країн.

Що потрібно Україні:

  • Активно творити інфраструктуру, в якій би ініціатори інновацій не відчували різниці з Заходом – ні архітектурної, ні ресурсної, ні фінансової, ні правової. В такій інфраструктурі, де хотітиметься працювати, маючи під рукою все необхідне.
  • Сприяти появі якомога більшої кількості потенційних “паростків” (доведеться 7-10 років в цьому поваритися, щоб мати не кілька “єдинорогів”, а десятки).
  • Запровадити законодавчі стимули, щоб утримати власні таланти й привабити чужі.
  • Якісна судова система, зрозуміле законодавче поле, відсутність корупції тощо.

Економічно креативні індустрії дуже дохідні, але при цьому дуже динамічні, тому державі з ними треба будувати особливо дружні стосунки. Вони не толерують, коли держава їх обманює, і достатньо вимогливі до умов праці. Що може держава робити для запобігання відтоку креативного класу, так це надихати та створювати інноваційну інфраструктуру.

Більше про ІТ інфраструктуру України та її перспективи читайте за посиланням.

esc
Loading...