Гіперперсоналізація та кінець багатства. Яким буде майбутнє вже за кілька десятиліть

Майбутнє розподілене нерівномірно. Наприклад, сфери криптовалют та фінансів трансформуються дуже швидко, тоді як у сфері нерухомості уже 20 років говорять про одні й ті ж тренди. За відкриття графену вчені отримали Нобелівську премію 10 років тому, а ефекту надпровідності з його допомогою досягають лише сьогодні.

“Майбутнє настає не одночасно. Воно поступово проникає в наше життя”, – наголошує CEO Advanter Group та футуролог Андрій Длігач.

З експертом спілкувався Костянтин Євтушенко, керівний партнер інноваційного парку UNIT.City, що розвиває холдинг UFuture, в рамках спільного проєкту з виданням Vector.

Гіперперсоналізація

Один з ключових трендів сьогодні – персоналізація.

Персоналізація – коли виробник підлаштовується під смаки споживача, і той обирає з наявних товарів. Гіперперсоналізація – коли людина може сама впливати на характеристики продукту.

“Тобі не підходить цей стіл, ти надто високий. Тобі потрібен стіл, який буде налаштовуватися під тебе. Це так звані 4D технології. Персоніфікована продукція вже виготовляється в Китаї. В Україні є компанія “Єва”, яка виробляє персоніфіковану косметику”, – пояснює Костянтину експерт.

Багатство

Поняття “багатий” як щось, що вимірюється грошима, зникне орієнтовно 2030-2035 року. Вже сьогодні багатство не є ресурсом. Можна бути багатим на біткоїни, на лайки, на картини, які намалював, або на книжки, які прочитав. Хтось думає, що біткоїн можна перерахувати у долар і тим самим вирахувати своє багатство. Але уявімо, що завтра біткоїнів не стане – всі втратили свої гаманці. Хто буде багатим тоді?

Віртуальні відчуття

“Людина – стадна тварина, їй потрібна комунікація. Офлайн поки краще для спільної роботи, генерації ідей та сексу лише тому, що ми звикли до цієї моделі. Я впевнений, що мине час, і в метасвітових іграх ми будемо відчувати ту саму емоцію, як у реальному світі. Згодом ми зможемо обійматися та займатися сексом на відстані. Потроху всі ті відчуття, до яких ми звикли, вийдуть з офлайну”, – наголошує Длігач.

Коли настане нова економіка

Ми перебуваємо десь посередині. Немає сталого майбутнього – його формуємо ми. Фазовий перехід почався 2015–2016 року. Він триватиме приблизно десять років.

Головне – освіта

Головна порада Андрія Длігача для підготовки до майбутнього – якісна освіта. Люди мають володіти економічною та фінансовою грамотністю. Потрібно постійно підтримувати рівень знань через менторство, курси. Навчання має бути предметним. У майбутньому не буде університетів, що вручають дипломи бакалавра. Вони стануть кадровим, інтелектуальним, продюсерським центром для студента у його майбутній кар’єрі.

Повну версію розмови Костянтина Євтушенка з Андрієм Длігачем про майбутнє читайте за посиланням.

esc
Loading...