Що таке ucode IT academy і чому вона важлива для Василя Хмельницького

Імпакт-проєкти, націлені на розвиток економічного та інноваційного потенціалу України, є важливою складовою роботи холдингової компанії UFuture та її засновника Василя Хмельницького. Серед діючих та реалізованих проєктів соціальних інвестицій підприємця – міжнародна платформа Київський міжнародний економічний форум, фонд K.FUND, Школа малого і середнього підприємництва, BIONIC University, Новопечерська школа, книговидавничі проєкти K.Fund Books, #bestread та багато інших.

Передісторія

Наприкінці 2016 року за ініціативи Василя Хмельницького було створено інноваційну школу програмування без учителів, лекцій і конспектів UNIT Factory, розповідає у своєму редакційному матеріалі Forbes Україна.

"Підхід CBL (Challenge Based Learning) вперше запропонувала Apple у 2008 році. Методика передбачає, що учень здобуває навички одразу на практичних задачах. У 2011-му Apple звітувала, що 90% викладачів інших шкіл та університетів, які використовували CBL на уроках, підтвердили “значний ріст” soft skills – лідерство, креативність, розв’язання проблем, медійна грамотність, критичне мислення, ініціативність тощо", – пишуть журналісти.

Модель успішно ширилася Сполученими Штатами та за їхніми межами. У 2013-му її використала французька школа програмування “42”.

UNIT Factory стала франшизою школи “42”. Вона навчала безкоштовно, але студент повинен був три роки пропрацювати в Україні. За порушення договору нараховувався штраф-компенсація за навчання – близько $2500. В ході навчання студент працював над проєктами, які перевіряли його одногрупники й автоматична система.

Василь Хмельницький інвестував у створення UNIT Factory $5 млн.

"Це був перший камінь у побудові інноваційного парку UNIT.City, ще одного масштабного проєкту Василя Хмельницького. Освіта – важлива частина екосистеми парку", – наголошує CEO UNIT Factory й ucode IT academy, випускник французької школи “42” Флорін Бічер.

Школу розмістили в першому відновленому корпусі Мотоциклетного заводу – триповерховій будівлі зі скла й металу. У комп’ютерному залі було встановлено 180 комп’ютерів Mac. UNIT Factory працювала у режимі 24/7, що дозволяло кожному студентові освоювати матеріал у своєму темпі й ритмі, з урахуванням власних піків продуктивності. У навчальний процес була органічно вбудована програма розвитку навичок міжособистісного спілкування та роботи з людьми. У середньому, залежно від індивідуальних здібностей, підготовка в UNIT Factory тривала від двох до трьох років.

В 2020 році через несприятливу економічну ситуацію школу закрили. На її базі Василь Хмельницький, разом з партнером Віталієм Горовим, відкрив ucode IT academy.

ucode IT academy

Холдингова компанія UFuture Василя Хмельницького та InSoft Partners Віталія Горового запустили школу програмування ucode IT academy в квітні 2020 року.

З моменту заснування ucode закінчили 437 студентів. Окремо школа заробляла на виконанні проєктів і рекрутингу для партнерів, серед яких Ubisoft, Ajax Systems, Cisco та інші. Співробітники партнерів виступали й менторами студентів.

В жовтні 2021 року InSoft Partners Віталія Горового вийшла з проєкту, а її частку викупила UFuture.

"Для нас ucode завжди був та залишається виключно імпакт-проєктом. Він дає можливість талановитим українцям отримати доступ до IT-освіти світового рівня безпосередньо в Україні. Це важлива частина екосистема UNIT.City, але фактично проєкт живить IT-сектор в цілому, наші випускники працюють у багатьох компаніях. Віталій Горовий, як керівний партнер, зробив важливий внесок у розробку актуальних навчальних програм. У нього крутий досвід у створенні ІТ-компаній, він відчуває ринок, запит на фахівців. Але далі Віталій вирішив сконцентрувати увагу на бізнес-проектах", – наголошує Василь Хмельницький.

Сьогодні ucode розвиває модель безкоштовного навчання й набирає новий потік студентів. Найближчим часом 500 учасників матимуть можливість за рахунок UFuture та інноваційного парку UNIT.City опанувати затребувану IT-професію. Капіталізація проєкту – це нові можливості для талантів в Україні.

Більше про історію UNIT Factory та ucode IT academy читайте за посиланням.

esc
Loading...