Костянтин Єфименко: “Час визнати недоліки служби крові та об’єднати зусилля заради здорового майбутнього”

1 мільярд гривень — саме на таку суму Україна щорічно імпортує препарати крові. Подібна ситуація продиктована внутрішніми потребами, які ілюструють цинічні цифри:

  • в Україні більше 53 тисяч осіб, що офіційно зареєстровані як інфіковані гепатитом С;
  • ВІЛ-позитивних українців — 240 тисяч, а їх кількість щорічно збільшується приблизно на 17 тисяч;
  • щороку в Україні фіксується до 3 тисяч випадків гемолітичної хвороби у новонароджених;
  • споживання імуноглобуліну в нашій країні в 70 разів менше, ніж в США, та в 40-60 разів менше, ніж в ЄС (в Україні – 3,5 гр на 10 тисяч осіб, в США – 230 гр, в ЄС – від 100 до 200 гр залежно від країни).

Костянтин Єфименко, президент фармацевтичної компанії Biopharma, переконаний: проблема має рішення, які вже втілюються у життя. Зокрема, у вересні 2019 року на території Білої Церкви відкрився надсучасний завод-фракціонатор Biopharma, у виробництво якого було проінвестовано 75 млн доларів. Ще 11,5 млн доларів вкладено інвесторами Biopharma у чотири новітніх плазмоцентри в Сумах, Дніпрі, Харкові та Черкасах.

На думку Костянтина Єфименка, одна з причин високого коефіцієнту розповсюдження хвороб, що передаються через кров та її компоненти — слабка та застаріла служба крові, яку необхідно покращувати.

“Сильна служба крові — це об’єднання зусиль держави, парламенту, національного фракціонатору і центрів служби крові. Україна – одна з двадцяти країн світу, яка має свій національний фракціонатор і досвідчених фахівців. Час визнати недоліки, про які говорять факти та об’єднати зусилля”, — впевнений Єфименко.

Більше про імпорт препаратів крові, забезпечення внутрішніх потреб держави із покращення рівня лікування та розвиток галузі читайте у колонці Костянтина Єфименка для Економічної правди: “Радянський спадок служби крові: чи змінить його конкуренція?

esc
Loading...