“У конкурентній боротьбі за іноземні інвестиції Україні варто перейти від сервісного бізнесу до виробничого”, — Василь Хмельницький

Бізнеси все більше замислюються про те, щоб змінити ключові локації своїх виробництв і перенести їх з Китаю. На думку Василя Хмельницького, засновника холдингової компанії UFuture, Україна має потенціал для того, щоб стати виробничим майданчиком, затребуваним на міжнародному ринку та допомогти знизити ризики і скоротити час на доставку продукції.

У своїй колонці для НВ він пояснює, чому вітчизняне виробництво може виграти у конкурентній боротьбі та як ефективно використати і трансформувати переваги для майбутнього економічного зростання.

  • 57% нашої економіки займають сільське господарство та видобувна промисловість і для процвітання нам варто скорочувати вивезення сировини та створювати затребувану на світовому ринку продукцію із доданою вартістю.
  • Окрім залучення інвестицій, створення підприємств та робочих місць потрібно також розвивати людський капітал, реформувати та модернізувати освіту. Коли нові підприємства будуть відкриті — виникне питання кваліфікованих кадрів і досвідчених співробітників.
  • Економічному зростанню у тому числі сприяє і розвиток індустріальних парків. У міру того, як промисловість відновлюється, все більше компаній шукають нових партнерів із вигідними умовами. На прикладі нашого індустріального парку “Біла Церква” ми бачимо, що іноземні компанії зацікавлені у розміщенні власних виробництв на території України.
  • Розвинені країни розуміють необхідність створення виробничих об’єктів — у США та Китаї таких парків вже понад 400, що дає поштовх малому та середньому бізнесу і дозволяє швидше повертати інвестиції.

Більше про те, які кроки здатні перетворити Україну на передовий виробничий майданчик і зробити її привабливою для інвесторів читайте за посиланням.

esc
Loading...