“Якщо компанія не стимулює розвиток співробітників, її потенціал не реалізується”, — Василь Хмельницький

Vasyl Khmelnytsky, UFuture

Світ стає все складнішим: ми створюємо більше інформації, ніж здатні сприйняти, прискорюємо зміни так, що вже не можемо впоратися із темпом. У своїй колонці виданню НВ Бізнес Василь Хмельницький розповів про адаптацію до нових умов на прикладі команди UFuture, яка на початку року детально опрацьовувала книгу “П’ята дисципліна” Пітера Сенге, директора американської школи менеджменту MIT Sloan.

Пітер Сенге спілкувався з багатьма підприємцями та науковцями, провів десятки інтерв’ю і зрозумів, що робота організації залежить від того, як мислять і взаємодіють її учасники. У книзі Сенге описує поняття “організації, які навчаються” (learning organizations). У них замість жорсткого менеджменту, ієрархії і контролю є бачення, цінності та ментальні моделі.

Learning organization може стати будь-яка компанія, якщо докладе відповідних зусиль. Для цього потрібно працювати з п’ятьма “дисциплінами”:

  • Самовдосконалення. Від того, наскільки співробітники хочуть вчитися, залежить потенціал команди. Якщо компанія не стимулює розвиток співробітників, її потенціал і ресурси не реалізуються.
  • Ментальні моделі. У кожної людини є установки, які заважають бачити і використовувати існуючі можливості. Їх потрібно регулярно аналізувати і переосмислювати.
  • Спільне бачення. Місія не може бути насаджена зверху, вона повинна формуватися учасниками в процесі спільного обговорення.
  • Командне навчання. Важливо вчитися не тільки особистісно, ​​а й в команді. Тоді буде співпраця, а не конкуренція; діалог, а не дискусія.
  • Системне мислення. Мислення, яке передбачає, що людина здатна бачити всі взаємозв’язки між подіями і процесами, а не тільки конкретні події і факти.

Більше про те, чому командне навчання настільки важливе і як це допомагає робити бізнес ефективним, читайте за посиланням.

esc
Loading...