“Я пройшов три кризи, і сьогоднішня одна з найунікальніших”, – Василь Хмельницький

Vasyl Khmelnytsky, UFuture

Під час цієї кризи я не звільняю співробітників: борюсь за кожного, намагаюсь мотивувати. Засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький в ході бізнес-дискусії, яку провела Франко-українська торгово-промислова палата, поділився власним баченням того, як реагувати та як виходити переможцем з кризи.

Про коронавірусну кризу

На своєму бізнес-шляху я пройшов три кризи, і кожна була унікальною. Сьогоднішня, мабуть, одна з найунікальніших. У мене немає ілюзій, що вона закінчиться вже восени. Вихід займе близько року-півтора. Тим часом ми з командою навчаємось, впроваджуємо нові технології, розвиваємось.

Про ставлення до кризи

Як відноситись до нинішньої кризи? Прагматично! Криз ми не боїмося, але ставимось до них відповідально. Ми боремось за кожен долар. Сьогодні в українській фармацевтичній галузі спостерігається падіння орієнтовно на 40%, у нас – 20%. Тож, думаю, ми “на коні”.

Про вихід з кризи

Ми маємо великий холдинг: це 50 різних компаній, що діють близько в десяти напрямках бізнесу. Завдяки такій диверсифікації ми, зокрема, виживаємо.

З початку пандемії, як відомо, авіаційні перевезення були майже паралізовані, а один з наших активів – аеропорт “Київ”. Я нічого не можу зробити для того, щоб змусити літаки літати. За прогнозами, галузь відновиться близько 2024-го року, але лише до рівня 2019-го. Уявляєте, якою має бути стратегія, щоб пережити важкі часи й вийти переможцем? Ми будемо боротись за ринок, будемо відновлюватись й вкладати.

Про команду в кризу

Під час цієї кризи я не звільняю. Я борюсь за кожну людину, намагаюсь її мотивувати. В сучасному світі командні гра та культура мають вирішальне значення для подальшого відновлення.

Ще я вірю в необхідність живого спілкування. На тлі коронакризи частина людей, звичайно, перейде на віддалену роботу. Але необхідність офлайну, як на мене, не зникне. Ми підтримуємо новації, які працюють онлайн, втім сподіваємось, що стратегія, згідно з якою ми створюємо екосистеми, де люди один одному допомагають, спілкуються, обмінюються думками – як іноваційний парк UNIT.City та інші проєкти – все ж таки буде більш ефективною.

Про майбутнє

Складно сказати, краще буде в майбутньому чи гірше. Напевно, щось буде краще, щось – гірше. Наприклад, люди будуть здоровішими й житимуть довше. Рівень бідності падатиме, а середній рівень життя – зростатиме. Водночас, клімат змінюватиметься не в кращу сторону, і зупинити це майже неможливо.
Але я впевнений, що люди, які не стоять на місці, які вчаться й перенавчаються, приймають рішення, йдуть вперед, впроваджують інновації – у них все буде добре.

esc
Loading...