Як розвивати та популяризувати інтелектуальне волонтерство

Code Club, Lidia Pashchuk, Florin Bicher

17 жовтня 2020 року відбувся всеукраїнський мітап “Менторство як тренд”, організований всеукраїнською мережею безкоштовних клубів кодування для дітей 8-13 років Code Club Україна. Запрошеними спікерами події та учасниками тематичної панелі стали CEO ucode Флорін Бічер та президент фонду K.Fund і керівник та член наглядової ради Школи малого і середнього підприємництва Лідія Пащук.

Під час свого виступу Лідія Пащук розповіла про менторство у її власному житті та про популяризацію і роль волонтерства у фонді і школі зокрема.

  • Діти, школярі та студенти менторять кожного дня. Потрібно їх до цього спонукати і заохочувати до допомоги старших молодшим, тому що менторство — це корисно, класно і дуже правильно.
  • Засновник компанії UFuture та фонду K.Fund Василь Хмельницький також наголошує на важливості екосистеми, де головний принцип — потрібно давати не рибу, а вудочку. Цими ж правилами наставництва я керуюсь і у Школі малого і середнього підприємництва, і у моїй викладацькій практиці. У компанії ми дійшли висновку, що змінювати розуми українців потрібно не у зрілому віці, а варто починати працювати з головами в дитинстві.
  • Менторство – це професійний патріотизм. Коли ти закрив базові свої професійні потреби, виникає потреба ділитися.
  • Минулого року на КМЕФ-2019 засновник Alibaba Джек Ма сказав, що найбільша втіха для вчителя — його успішний учень. Я також мрію, що мої учні потраплять до списку Fortune 500.
  • Надихнути на волонтерство можна лише власним прикладом. Продати ідею прикладними історіями, організаціями, філософією ком’юніті, у якому волонтер перебуває і може рухатись вдвічі швидше.

Дискутуючи про тренд на здорове ставлення до інтелектуального волонтерства, Флорін Бічер поділився баченням менторства у IT-сфері та запропонував ідеї щодо популяризації цього напрямку шляхом створення діджитальних інструментів.

  • У технологічній сфері поняття менторства абсолютно невід’ємне від процесу роботи і широкорозповсюджене вже багато років. Між собою ми називаємо це “кармою”, де допомагаючи перебороти складні та базові процеси старту новачку — ви можете бути впевнені, що як мінімум із почуття соціальної вдячності він згодом допоможе наступного разу джуніору.
  • Менторство – це про високі цінності, допомогу і бажання ділитися знаннями. Аби популяризувати цей напрямок, потрібно створювати можливості, розповідати людям, що це таке і що воно взагалі існує. Можливо, варто створити платформу, де хтось шукатиме ментора, а хтось ним стане.
  • У наших освітніх проєктах ми застосовуємо принцип peer-to-peer, де досягти високих показників можна лише із залученістю колег по команді або вищих за рангом і ступенем розуміння процесів менторів.
  • Як стають менторами? Якоїсь ключової точки старту у цьому процесі немає. Але під час свого професійного шляху, отримуючи певну експертизу — ти вже можеш ставати ментором і наставником. При цьому важлива психологічна зрілість, яка проявляється не у гонитві за успішністю, а в усвідомленні цінності і власного розвитку шляхом навчання інших.
  • Менторство — це про більш високі цінності, ніж послугу за гроші. Якщо ти робиш послугу іншому за винагороду, називати це волонтерством не можна. Інакше знецінюється сам принцип його як допомоги на безоплатній основі.

Більше про цінності та цілі менторства та його розвиток в українських реаліях слухайте за посиланням із запису прямого ефіру події.

esc
Loading...