7 порад про мотивацію від Василя Хмельницького

Мотивація – слова або дії, які викликають у людей бажання вести ту чи іншу діяльність. Але бажання, як відомо, то виникають, то зникають, говорить засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький в одному із випусків свого YouTube-каналу. Про те, як знаходити мотивацію, як її підтримувати, відновлювати та розвивати – далі в тексті.

Достукатися до серця

“Є два види мотивації: зовнішня і внутрішня. Зовнішня – це коли керівник на роботі говорить, що наприкінці року ви отримаєте премію, наприклад, ваша зарплата зросте в 2-3 рази. Ви відчуєте це матеріально, вас це мотивуватиме. Набагато важче з внутрішньою мотивацією – аби її знайти, потрібно достукатися до себе. До свого серця. Знайти правильні підходи. І навіть якщо ви її знайдете, вона буде з вами недовго. Внутрішню мотивацію потрібно постійно підтримувати”, – говорить Василь Хмельницький.

Ставити лише одну ціль

Засновник UFuture розповідає, що почав читати книги, коли зіштовхнувся з проблемами, вирішити які не вдавалось. Друг подарував йому книгу Стівена Спіра “Наздогнати зайця”. Книга дуже сподобалась, в ній було багато порад про те, як налагодити систему управління в бізнесі, як покращувати процеси та розвиватись.

“Я виписав 5 сторінок нотаток, і був впевнений що повернувшись з відпочинку додому, повністю зміню своє життя. Але вдома я знову зіштовхнувся зі своїми звичайними проблемами, знову загруз в рутині. Тому моя порада: оберіть один процес, одну пораду, одну родзинку, яка вас зачепила, і впроваджуйте її протягом року. Це утримуватиме мотивацію довгий час”, – радить підприємець.

Оберіть одну, лише одну ціль і почніть з неї. Не намагайтесь вирішити відразу багато задач.

Починати зі складного

Всі люблять починати день з легких задач, але такий підхід не працює. Кожного ранку Василь Хмельницький пише для себе близько 10 задач, обирає найскладніші і до обіду, поки ще є енергія і мотивація, вирішує їх. Якщо ви не встигнете вирішити легкі задачі, нічого страшного – їх можна перенести на завтра чи післязавтра. Якщо ж складні задачі перенести на день чи місяць, це може принести великі проблеми.

Мотивуватись тим, що подобається

“Я бігаю два рази на тиждень по 5 кілометрів, і не завжди мені легко себе мотивувати. В такі моменти я просто знаходжу мотиваційні відео для спорту – таких відео багато в інтернеті – і через 3-4 хвилини, подивившись як молоді люди займаються спортом, досягаються своїх результатів, піднімається і моя мотивація. Я йду бігати. Через 3-4 км мотивація починає падати, але це вже не важливо – я вже точно добіжу. Після спорту я завжди в хорошому настрої, задоволений, що зробив це. Якщо ви протримаєтесь 3-4 місяці, нова звичка потроху ставатиме частиною вашого життя”, – розповідає Хмельницький.

Вправа “що якби”

Коли зовсім важко мотивувати себе, уявіть що буде якщо ви цього не робитимете. А потім уявіть що буде, якщо ви постійно будете робити це. Як правило, ви побачите вигоди, які отримаєте вже через 3-4 місяці, а може й через рік. Декілька хвилин, які ви витратите на цю вправу, мотивують вас знову.

Не слухати інших

Найбільша небезпека – це коли ви придумали проєкт, придумали стратегію, у вас горять очі і ви розповіли про це друзям і родичам, а вони сказали: “Та ні, це не буде працювати, навіщо тобі це потрібно, не роби цього, це не спрацює”. Ваша мотивація від таких слів потроху падатиме. І ви подумаєте: “А може й так, може мені не потрібно витрачати на це час?”.

“Запам’ятайте: ніхто в світі не хоче, щоб ви досягли успіху – крім вашої мами, звичайно. Всі інші бачать в вас конкурента. Якщо ви досягнете успіху, підете вверх, вони залишаться внизу. Їм це не подобатиметься. Вони казатимуть: “Нічого не роби, не ризикуй, живи як всі”, – говорить Василь Хмельницький.

Перевіряти

Якщо ж ви хочете почати якусь справу, а професіонали – саме професіонали – кажуть, що це вже запускалось раніше і не спрацювало, рекомендую ще раз перевірити свою стратегію, фінансовий план, взяти консультанта. Якщо ви впевнені що це спрацює – починайте. На шляху будуть проблеми, ви будете їх вирішувати і будете ставати сильнішими. І коли ви досягнете успіху, всі скептики прибіжуть до вас і скажуть: “Ой, ми так і знали, що ти досягнеш успіху. Ми в тебе вірили”.

Так влаштований світ: не бійтесь ризикувати – починайте свою справу.

“Багато людей думають, що для успіху потрібно щоб пощастило, щоб склались обставини. Але все набагато простіше: якщо людина мотивована, вона більш наполеглива, системна і частіше досягає успіху. Хороша новина в тому, що ви можете самі знайти свою мотивацію і самі її підтримувати”, – завершує підприємець.

Повну версію відео Василя Хмельницького про мотивацію дивіться за посиланням.

esc
Loading...