Як залучити інвесторів із Близького Сходу. Три поради Миколи Тимощука

Nicholas Tymoshchuk, CEO UFuture

Тисяча і одна ніч – приблизно стільки часу потрібно, щоб закрити операцію з інвесторами з Близького Сходу, пише генеральний директор холдингової компанії UFuture Микола Тимощук в колонці для Forbes.

На початку 2021 року UDP Renewables, стратегічним інвестором якої є UFuture, уклала угоду з катарською енергетичною компанією Nebras Power, а інноваційний парк UNIT.City підписав меморандум про співпрацю з найбільшим інвестиційним фондом ОАЕ Mubadala.

Близький Схід – стратегічно важливий для України та українського бізнесу регіон, в якому існує багато можливостей.

Головні економіки Близького Сходу – Саудівська Аравія, Бахрейн, Кувейт, Катар, Оман і ОАЕ – вже понад 100 років розвиваються, насамперед, за рахунок експорту нафти й газу. Усвідомивши, що природні ресурси не вічні, вони вкладають колосальні кошти в інші галузі економіки, а ще більше – в придбання активів по всьому світу.

Микола Тимощук надав кілька порад, що потрібно, аби укласти угоду з близькосхідними партнерами:

  • усвідомити, що це монархії, тому серйозному пожвавленню комерційної співпраці тут завжди передує зміцнення відносин на політичному рівні;
  • тримати слово й не порушувати взяті на себе зобов’язання (близькосхідна еліта вбирає поняття честі з молоком матері; їхню довіру та повагу заслужити складно й довго);
  • релігія на Близькому Сході – не просто віросповідання, а світогляд, законодавство і спосіб життя, тому ніхто не буде лізти зі шкіри чи жертвувати особистим життям заради вашого бізнесу – треба запастися розумінням і терпінням на роки.

Країни Близького Сходу – довгострокові інвестори. Вони будуть довго й ретельно все зважувати перед прийняттям остаточного рішення. Українське “давайте швидко повирішуємо, а далі видно буде” тут не спрацює.

Більше про особливості співпраці з інвесторами із Близького Сходу читайте за посиланням.

esc
Loading...