За підтримки UFuture у Харкові запрацював новий навчальний кластер “Інноваційний кампус”

Ініціаторами проєкту виступили ректор НТУ “ХПІ” Євген Сокол та засновник холдингової компанії UFuture й голова Наглядової ради НТУ “ХПІ” Василь Хмельницький

Харків, 27 січня 2022 року. – На базі Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (НТУ “ХПІ”) відкритий “Інноваційний кампус”. Сучасний навчальний кластер дозволяє поєднувати високий рівень теоретичної підготовки класичної університетської освіти та отримання актуальних навичок (технічних, економічних, управлінських та комунікативних) під час роботи над реальними практичними завданнями. Проєкт розпочався у 2018 році за ініціативи ректора НТУ “ХПІ” Євгена Сокола та засновника холдингової компанії UFuture й голови Наглядової ради НТУ “ХПІ” Василя Хмельницького. Принципово нова технологія підготовки IT-фахівців, що передбачає перехід від декларативної до проєктної схеми навчання, дістала підтримку з боку Міністерства освіти і науки України.

"Тут зібрані всі сучасні технології: підхід peer-to-peer learning, тобто співпраця на рівних, гейміфікація, проєктне навчання. Всі закладені у програму завдання – взяті у конкретних фірм, які займаються розробкою програмного забезпечення. Викладачі ХПІ методично структурували це так, щоб студенти добре сприймали програму і рухалися вперед. Два роки відведені на педагогічну систему, навчальний план якої – унікальний. Особливість у тому, що вся практична проєктна частина покриває основні компоненти підготовки IT фахівців. Відзначу, що програма Інноваційного кампуса дозволить студентам не лише отримати актуальні знання із сучасних технологій та програмування, а й soft skills, які пов’язані з аналітичним мисленням, комунікацією, емпатією, емоційним інтелектом. Тому всі, хто хоче вчитися, і хто буде це робити – отримають найкращі знання, а отже – путівку в життя і можливість побудувати успішну кар’єру", – відзначив Євген Сокол.

Проєкт “Інноваційний кампус” реалізується у кілька етапів. Спочатку фахівцями ucode IT academy (фінансується UFuture) у співпраці з НТУ “ХПІ” була розроблена чотирирічна інноваційна освітня програма, набір на яку стартував у вересні 2019 року. Її учасниками стали студенти двох кафедр вишу: Програмної інженерії та інтелектуальних технологій управління, Комп’ютерної інженерії та програмування. Після першого року навчання у ХПІ (вступ до спеціальності, вивчення фундаментальних дисциплін) студенти пройшли конкурсний відбір (4-тижневий марафон), щоб перейти до заснованої на принципах гейміфікації та peer-to-peer роботи над проєктами (2-3-й рік навчання). Четвертий рік відведено для поглибленого вивчення предметів, практики та дипломної роботи в університеті. Протягом навчання студенти проходять практику у провідних ІТ компаніях України, зокрема GlobalLogic та MobiDev, а найуспішніші отримують від них пропозиції для подальшого працевлаштування. Водночас, студенти не покидають навчання, а працюють та навчаються за принципом дуальної освіти.

У рамках проєкту відбувається реновація двоповерхової будівлі колишньої їдальні університету площею 2700 кв. м. Будівництво передбачалося здійснити за рахунок коштів державного бюджету та НТУ “ХПІ”. Через затримки з фінансуванням наприкінці 2020 року UFuture разом з харківською NIX Solutions прийняли рішення виділити на будівництво кампуса 8 млн грн. Також фонд Василя Хмельницького K.FUND забезпечив 10 млн грн на обладнання кампуса, у тому числі для встановлення 120 сучасних комп’ютерів Apple.

"Новий кампус покликаний допомогти молоді, яка хоче розвиватися та пов’язує своє майбутнє з Україною. Світ швидко змінюється, нам потрібно більше таких проєктів. Незалежно від зовнішніх чи внутрішніх обставин ми продовжимо створювати інноваційну інфраструктуру. Але швидкість має значення. Потрібно об’єднувати зусилля держави, науковців та підприємців навколо створення умов, повернення та утримання в Україні талантів", – зазначив Василь Хмельницький.

На першому поверсі Інноваційного кампуса НТУ “ХПІ” було облаштовано навчальний кластер та конференцзалу. Другий поверх відведено під клаб-офіси, коворкінги та мітинг-руми: роботи з їхньої інтеграції в єдину екосистему кластеру ще тривають і за планом мають завершитися цього року. Проєктом передбачено комплекс заходів для безпеки резидентів: внутрішній та зовнішній контроль доступу до будівлі, відеонагляд 24/7, сучасне вентиляційне обладнання. Будівля облаштована автоматичною системою ощадливого використання енергоресурсів. Одночасно в кампусі можуть навчатися до 300 студентів.

У 2021 році Інноваційний кампус НТУ “ХПІ” увійшов до десятки кращих із понад 1300 учасників зі 105 країн світу на всесвітньому конкурсі QS-Wharton Reimagine Education Awards 2021, що оцінює інновації у сфері освіти.

Довідка

Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” – один з провідних та найбільших технічних вишів України, заснований у 1885 році. Сьогодні НТУ “ХПІ” – це 9 навчально-наукових інститутів, 89 кафедр, де навчаються понад 15 тисяч студентів. Харківський Політех – у топ 5 університетів України, входить до міжнародних рейтингів: QS World University Rankings-2021, де утримує титул найкращого технічного університету України (3-е місце серед українських вузів, позиція 651-700), THE World University Rankings. В 2010 році НТУ “ХПІ” отримав статус дослідницького національного університету.

UFuture – холдингова компанія українського підприємця Василя Хмельницького, яка об’єднує його бізнесові та соціальні проєкти.
Компанія має диверсифікований портфель активів у галузях нерухомості, інфраструктури, промисловості, відновлюваної енергетики, фармацевтики та IT. Вартість активів UFuture оцінюється у $500 млн, а загальна капіталізація бізнесів, у які вона інвестувала, становить до $1 млрд.

Фонд Василя Хмельницького K.FUND належить до екосистеми UFuture та здійснює підтримку проєктів у галузях освіти та економіки. Місія фундації – надавати ключі до розвитку та реалізації, забезпечувати можливості для отримання сучасних знань і навичок, допомагати вийти на новий рівень.

esc
Loading...