WIN WIN NIGHT: в UNIT.City відбулась офлайн-зустріч бізнес-реаліті шоу

У столичному інноваційному парку 11 березня відбулась перша офлайн-зустріч YouTube-шоу засновника холдингової компанії UFuture Василя Хмельницького. У найбільшій конференц-залі UNIT.City понад 300 підприємців обговорювали, як перетворювати ідеї на успішні бізнеси.

На WIN WIN NIGHT можна було поспілкуватися із менторами WIN WIN SHOW: Василем Хмельницьким, керівним партнером UNIT.City Костянтином Євтушенком та Владом Ноздрачовим, співзасновником Unit School of Business.

Хедлайнер WIN WIN SHOW Василь Хмельницький висловив упевненість у тому, що світова криза та епідемія коронавірусу стануть лише покликом до знаходження нових векторів розвитку малого і середнього бізнесу, підтримку яким надає підприємець.

“WIN WIN — це, в першу чергу, про партнерство. Це об’єднання, завдяки якому ти заробляєш більше, втрачаєш менше та отримуєш нові можливості і швидше їх впроваджуєш. У мене є партнери на всіх проєктах, окрім одного — UNIT.City. Я його шукаю. Мені потрібен партнер, який має знання і досвід, тому що ми тут хочемо побудувати найінноваційніший парк в Європі. Коли я шукаю партнера, я дотримуюся декількох принципів: перший принцип — це ризики. Я хочу, щоб мій партнер теж інвестував гроші і ризикував разом зі мною. Друге — досвід ніші, у якій ми займаємося бізнесом, адже мій партнер повинен добре розумітися у фінансах та бухгалтерії і заключне — він повинен бути репутаційним”, — переконаний Василь Хмельницький.

Відповідаючи на питання, як саме участь в WIN WIN SHOW вплинула на досвід керівного партнера UNIT.City Костянтина Євтушенка, останній запевнив, що головними цілями його участі в шоу, був тест сучасних форматів комунікації та збагачення свого досвіду успішними та невдалими, але показовими кейсами молодих українських підприємців.

“Не секрет, що одним з найважливіших каналів отримання інформації для покоління Z та Х є YouTube, а ми будуємо UNIT.City саме для наступного покоління. Це проєкт майбутнього. То ж ми вирішили піти в YouTube, щоб протестити майданчик, який звичний та комфортний саме для нашої молодої аудиторії. Це була спроба зрозуміти, як вони спілкуються, на що вони реагують, і, головне, що робити нам в UNIT.City, аби наступному поколінню хотілося тут жити й творити”, — переконаний Костянтин Євтушенко.

Олександр Потапенко, CFO компанії UFuture та керівний партнер виробничого акселератора INDAX, розповів про найчастіші фінансові помилки бізнесу та про те, як їх уникати.


”В INDAX ми кожного дня інвестуємо в малий і середній бізнес, готові говорити про помилки, які робить бізнес і я хочу поділитися ними з вами. Підприємництво — це завжди про ризики. Це завжди про вміння брати їх на себе і отримувати від цього прибуток. Фінанси допомагають брати ризики на себе усвідомлено і розуміти результат, до якого ти йдеш. Результат — це головне в бізнесі, це про заробіток і прибуток”, — зауважив Олександр Потапенко.

Також фінансовий директор UFuture навів найпоширеніші помилки у фінансах, які можуть перетворити бізнес на благодійність:

  • Потрібно реально оцінювати масштаби бізнесу, зіставляти маржу і прибуток. Має бути готовність до несприятливого аналізу та обов’язковий альтернативний хід подій.
  • Важливою для бізнесу є організована система і випередження помилок, яких не пробачають фінанси. Серед порад Олександра — підготовка тактичної схеми, тестинг та розуміння внутрішньої системи бізнесу і підготовка шляхів виходу на стратегічний рівень.
  • Відсутність фінансових накопичень і резервів. Спікер радить мати фінансову подушку та продумані шляхи, як пережити кризу.
  • Закредитованість та зобов’язання, які не здатен витягнути бізнес. Фінанси — це багато в чому про психологію. Кредит — це довіра. Турбуйтеся про свою репутацію і вибудовуйте довіру з кредиторами.
  • Безконтрольне збільшення витрат і роздутий штат. Варто пам’ятати, що бізнес — це в першу чергу люди.
  • Заходити в непрофільні активи, які не дають доданої вартості вашому бізнесу. Або ті, які не є обов’язковими. Можна бути успішною футбольною командою, але не мати стадіону.
  • Вести бізнес без плану. Плануйте свою діяльність на місяці. Може бути, що ваші витрати в периметрі року виявляться досить об’ємними. План — це спосіб управління бізнесом і розділена/зафіксована відповідальність.
  • Ставлення до кризи, як до чогось приголомшуючого. Криза — це можливість, але за умови, що до неї готові.

Сергій Комберянов, президент Lean Institute Ukraine, на конкретних кейсах розповів, як lean-підхід допомагає заощаджувати мільйони.


”Ставайте посеред свого виробництва і дивіться, що можна оптимізувати. Вам не потрібні великі інвестиції, щоб впроваджувати lean. Вам потрібно просто усувати втрати. Вже завтра ви можете прийти на своє виробництво, у свій офіс і визначити їх”, — радить Сергій Комберянов.

Також президент Lean Institute Ukraine зазначив основні втрати, які можуть зустрітись на виробництві або при веденні бізнесу.
 Серед таких:

  • зайві переміщення;
  • недоцільне транспортування;
  • надлишкові запаси;
  • очікування та дефекти;
  • зайві пересування працівників;
  • невикористаний потенціал співробітників.

“Lean ідеально застосовувати в умовах кризи. Чому Toyota (на заводі Toyota зародився lean — ред.) стала успішною? Тому що вони були в кризі, у них не було дорогого обладнання, великих інвестицій, у них була знищена країна, розбомблена виробнича система. Їм треба було шукати можливості і вони знайшли їх”, — пояснює Сергій Комберянов.

Артем Макеєв, CEO Unit School of Business, поділився із аудиторією основними перепонами, із якими зіштовхуються підприємці та принципами формування ефективної компанії.

Наприкінці події серед тих, хто залишив заявку на презентацію ідеї свого бізнесу, п’ять підприємців виступили у рамках WIN WIN PITCH та отримали відвертий фідбек і настанови Василя Хмельницького, Костянтина Євтушенка та Влада Ноздрачова. Згодом ментори WIN WIN SHOW планують анонсувати другий сезон за умови, якщо канал набере 50 тисяч підписників.

esc
Loading...