“Там, де немає ризиків, немає й прибутків”, – Микола Тимощук, СЕО UFuture

Будь-яка інвестиція – це ризик. Навіть якщо шансів заробити кошти 90%, один з десяти інвесторів все одно програє, відзначив генеральний директор холдингової компанії UFuture Микола Тимощук. У своєму інтерв’ю для УкрІнвестКлуб він поділився процесом створення холдингу та особливостями сьогоднішнього управління портфелем.

Про портфель UFuture

UFuture – достатньо нова структура в досить зрілому бізнесі Василя Хмельницького. Познайомившись у 2014 році, я чітко бачив його запит на виведення бізнесу на новий рівень. Відповіддю стала ідея створити об’єднану структуру – консолідовану, прозору, яка була б зрозуміла міжнародним інвесторам та залучала кошти.

Холдинг UFuture об’єднав більшу частину бізнесів та проєктів Василя Хмельницького. Дивитись на ці проєкти не як на окремі інвестиції, а як на те що вони представляють собою в цілому – наша основна задача.

Про щоденне управління

Управління портфелем – це елементарні щоденні рішення. Кожного дня ми вирішуємо, інвестувати в проєкт чи взяти кредит; виплатити дивіденди чи реінвестувати. Ми можемо підшуковувати кредиторів, допомагати відкривати нові напрями бізнесу. Ми більші, ніж окрема компанія, тому наші відносини з владою чи кредиторами більш потужні.

Водночас, ми не вертикально інтегрована структура, яка жорстко контролює свої компанії. Для наших бізнесів ми, скоріше, family office. На всіх позиціях у нас є сильні, незалежні керівні партнери. Ми допомагаємо їм досягати нових висот і вирішувати проблеми, якщо такі з’являються.

Якщо ж проєкт тільки-но стартує й не має великої, потужної команди, ми можемо виконувати функції back office – вирішувати їхні задачі з частини фінансового обліку, HR, безпеки, маркетингу, піару та ін.

“Загалом активи UFuture складають близько $500 млн”.

Про інвестиції в Україні

В Україні багато можливостей і мало грошей. Доступ до капіталу або вкрай обмежений, або дуже дорогий. В результаті нікому не цікаво заробляти 15% річних – ризики надто великі й гроші надто дорогі. При значних інвестиціях інвестор прагне кратного примноження вкладених інвестицій. А при виході з бізнесу хоче мати х5, х10 прибутків. Втім, при такій моделі 9 з 10 інвестицій, як правило, будуть програшні.

“Там, де немає ризиків, немає й прибутків. Якщо ви не хочете ризикувати, купляйте нерухомість в Швейцарії, з якої матимете 6% річних і платитимете 50% податків".

Про ризики

В своєму особистому портфелі, інвестуючи власні кошти, я значно більш ризиковий, ніж коли пропоную якісь рішення Василю Івановичу чи іншим акціонерам.

Крупний акціонер не може в один момент усе продати. Вихід з великого активу – це місяці, а то й роки. Тому тут потрібні значно більш зважені, продумані рішення з огляду на ліквідність активу. Якщо якась компанія або галузь в піке, потрібно шукати шляхи, як з нього вийти.

Про українців та їх інвестиції

В Україні майже відсутня фінансова грамотність. Радянський Союз розпався ще в 1991 році, але по факту існував щонайменше до початку 2000-х. Причому у всіх сферах. Тільки з середини 2000-х ми як суспільство почали цікавитись ринковими інструментами й потроху розумітися на бізнесі.

Оскільки фінансова грамотність на низькому рівні, в країні досі працюють пірамідні схеми. Люди не розуміють, що вкладаючи кошти переважно в житлову нерухомість, особливо кредитні, вони, по суті, втрачають. Особливо якщо потім здавати квартиру, окупність такої інвестиції може бути дуже тривала, і це не враховуючи гроші у часі. Є інвестиції, які мають значно більшу дохідність. Але для цього потрібна фінансова грамотність.

Більше про компанію UFuture, її бізнеси, підходи до управління та інвестиції дивіться за посиланням.

esc
Loading...