Засновник UFuture Василь Хмельницький спростовує інформацію про інвестиційну діяльність в Криму

Просимо представників засобів масової інформації утриматися від поширення маніпулятивної недостовірної інформації щодо діяльності засновника UFuture Василя Хмельницького, яку оприлюднили веб-сайти видання «Настоящее Время» та проєкт «Муниципальный сканер» у публікації під назвою «Застройщик Симферополя, лидер IT Киева. Украинский бизнесмен Василий Хмельницкий и его активы в Крыму».

Інформація, що наводиться у вищезгаданій статті, не відповідає дійсності. Автори «розслідування» викривили окремі факти і, таким чином, вводять читачів в оману. Ми спростовуємо інформацію щодо нібито причетності Василя Хмельницького до управління та інвестицій в кримські активи після анексії півострова Росією.
Василь Хмельницький надав співробітникам редакції «Настоящее Время» чіткі та відверті відповіді на запит від журналіста Григорія Пирліка за підписом директора телеканалу “Настоящее время” Павла Буторіна ще 28 березня 2019 року.

«Ми не готові були просто подарувати наші ліквідні активи стороннім особам. Процес перемовин та продажу зайняв значний час через зрозумілі ризики. У 2018 році ми продали всі корпоративні права наших європейських компаній, які у свою чергу володіли корпоративними правами або мали істотний вплив на активи, що знаходяться на тимчасово окупованій території України – АР Крим. Жодних інвестицій, які б порушували режим санкцій або чинне законодавство України, ми не здійснювали», — прокоментував Василь Хмельницький публікацію, що не відповідає дійсності.

Продаж будь-яких активів залежить від попиту. Об’єкти, про які йде мова, є дуже великими за обсягами інвестицій, а також їхня реалізація була пов’язана зі значними ризиками. Знайти покупців на такі об’єкти не просто, і сам процес продажу зайняв значний час. Але рішення про продаж активів було прийнято відразу після анексії Криму.
На підтвердження цих слів легко знайти архівні публікації новин 2014 року, де йдеться про те, що акціонер UDP Василь Хмельницький виставив на продаж ТРЦ «Меганом» (Сімферополь, Крим).

Після анексії Росією Кримського півострова у 2014 році Василь Хмельницький не інвестував у розвиток бізнесу та/чи інфраструктури тимчасово окупованої території, а також не керував активами, які частково належали йому на той момент.

Закликаємо представників ЗМІ, що надрукували маніпулятивний матеріал згаданих вище джерел, спростувати його і в подальшому звертатися за достовірною інформацією про діяльність Василя Хмельницького до прес-служби холдингової компанії UFuture.

ДОВІДКА

UFuture – холдингова компанія українського підприємця Василя Хмельницького, яка об’єднує його бізнесові та соціальні проєкти.

Компанія має диверсифікований портфель активів у галузях нерухомості, інфраструктури, промисловості, відновлюваної енергетики, фармацевтики та IT. Вартість активів UFuture оцінюється у $550 млн, а загальна капіталізація бізнесів, у які вона інвестувала, становить понад $1 млрд.

UFuture є мажоритарним акціонером девелоперської компанії UDP (спеціалізується на великих інфраструктурних проєктах), міжнародного аеропорту “Київ” ім. І. Сікорського (другий міжнародний аеропорт в Україні за пасажиропотоком), національного оператора зовнішньої реклами “РТМ-Україна”, групи IT-компаній та екосистемних технологічних рішень ITernal. UFuture є стратегічним інвестором у компанії Biopharma (фармацевтика) та UDP Renewables (відновлювана енергетика). Компанія також розвиває нові бізнес-проєкти, серед яких інноваційні парки UNIT.City у Києві та Харкові, LvivTech.City у Львові; індустріальний парк “Біла Церква” та завод із виробництва сучасних електроустановчих систем “Plank Electrotechnic”.

UFuture підтримує соціальні проєкти в галузях освіти та економіки, серед яких Київський міжнародний економічний форум (КМЕФ), Lean Institute Ukraine, UNIT School of Business, інноваційні школи програмування UNIT Factory в Києві та Харкові, акселератор INDAX, Новопечерська школа, всеукраїнська онлайн-платформа iLearn, видавничі проєкти K.Fund Books та #bestread тощо.

Місія UFuture – зробити Україну невід’ємною частиною світової інфраструктури та глобальних ланцюгів доданої вартості, в яких економіка та людський капітал держави відіграватимуть важливу роль.

esc
Loading...