Місто у новій реальності: як зміниться життя мегаполісів

Світ тільки починає шлях до розуміння справжньої глибини наслідків пандемії коронавірусу, але вже зрозуміло, що у фокусі уваги — формування нового контексту у відносинах міського середовища та його сучасних мешканців. Які тренди урбанізації вийдуть на перший план та чи можуть громадські простори бути безпечними? Які рішення допоможуть людству уникати локдаунів та ризиків майбутнього — на ці питання намагаються знайти відповіді експерти.

В інтерв’ю для PRAGMATIKA керівний партнер інноваційного парку UNIT.City Костянтин Євтушенко та віцепрезидент UDP, керівник напрямку розвитку інноваційних парків в Україні Віталій Мельник, поділилися своїм баченням майбутнього міст.

Зокрема, Костянтин Євтушенко прокоментував можливість перегляду планів розвитку першого інноваційного парку.

“UNIT.City — це довгостроковий інфраструктурний проєкт, який буде існувати десятки років. Тому наші довгострокові плани не можуть коригуватися. Ми створюємо smart city, точку росту для вітчизняних стартапів, для української цифрової індустрії. Велика частина UNIT.City пов’язана з будівництвом, яке триває не місяць і не рік. У нас закрите питання з фінансуванням на найближчі три роки. Є бачення розвитку, і воно також залишається без змін. Ми працюємо з надійними міжнародними фінансовими організаціями та локальними партнерами. Що стосується короткострокових планів — то ми досить маневрені і розуміємо, що ця криза дає всім компаніям можливість переосмислити потреби, оптимізуватися, краще налаштувати процес. Тут у нас були великі зміни, які стосуються переходу в онлайн, скорочення того персоналу, який може бути швидко відновлений. Зараз ми намагаємося бути максимально ефективними і швидко реагувати на зміни”, — пояснює топменеджер.

Костянтин Євтушенко впевнений, що саме інноваційні рішення та автоматизація зробили б місто безпечнішим та комфортнішим для його жителів, в тому числі і в період пандемії.

“В UNIT.City ми створюємо не просто інноваційний парк, а smart city майбутнього. Одне із завдань якого — підвищити безпеку жителів міста. Локдауну можна було уникнути, якби керівництво мегаполісів вміло б ефективніше аналізувати дані, які генерує місто. Інструменти smart city дозволяють правильно зібрати і інтерпретувати інформацію про його жителів. Це ж можна було зробити і під час пандемії. Наприклад, оцифрувати тих городян, які мають антитіла до вірусу, або тих, хто хворіє. Це б суттєво підвищило ефективність карантинних заходів. Цілий ряд технологій smart city ми впроваджуємо в UNIT.City прямо зараз. Вони значно зменшать потенційні ризики і підвищать комфорт для мешканців міста”, — доповнив Костянтин Євтушенко.

Віцепрезидент компанії UDP Віталій Мельник вважає, що стала модель парків має чимало переваг та бачить стратегічну перспективу в їхньому розвитку.

“Перше і найголовніше в цьому контексті питання: пандемія не змінить докорінно економічну модель існування суспільства. Вона, вірогідно, її відкоригує, але світ не відмовиться від розрахунку грошима, країни не відмовляться від виробництва, а бізнес — від бажання збільшувати дохідність та зменшувати собівартість продукту. Розвиток інноваційних, індустріальних, технічних парків продиктовано передусім економічними чинниками. Ця концентрація зумовлює економію з одного боку і синергію з іншого. Так, індустріальні парки надають можливість оптимізувати складову собівартості. Інноваційні парки дають змогу бізнесам бути більш успішними завдяки створенню ком’юніті, екосистеми та синергії компаній, які перебувають у подібних кластерах”,— пояснює Віталій Мельник.

Також, на думку віцепрезидента UDP, інноваційні парки значно зменшують потребу людей у зайвих переміщеннях, економлять час та ресурси.

“Логістична складова та компактність тільки на користь за теперішніх умов — зникає необхідність користуватись громадським транспортом… Наприклад, у UNIT.City житло та бізнес-центри будують у пішій доступності одне від одного. Таким чином, інноваційний парк забезпечить абсолютну мобільність та економію часу. Люди не перестануть спілкуватись та об’єднуватись у ком’юніті для креативного, інтелектуального та виробничого процесу”, — пояснює топменеджер.

Більше про взаємодію міського середовища та соціуму читайте у матеріалі PRAGMATIKA: “О дивний новий світ”.

esc
Loading...