Катастрофа близько. Василь Хмельницький ‒ про книгу Білла Гейтса та зміни клімату

Увага підприємців до теми зміни клімату невипадкова. Інноваційні технології та перехід людства на чисту енергію ‒ це не тільки місія нашого покоління. Це ще й багатомільярдні інвестиції приватних компаній і урядів, які роблять “чисті технології” доступними і вигідними для масового споживача, пише засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький в колонці для Huxley.

Білл Гейтс, легендарний засновник Microsoft, філантроп та інвестор, вклав сотні мільйонів доларів в розробку інновацій, які могли б в майбутньому стати вирішенням кліматичної проблеми. Нещодавно в інформаційний простір увірвалася його книга “Як запобігти кліматичній катастрофі: де ми зараз і що нам робити далі”, відразу ж увійшовши в топ-5 бестселерів на Amazon. Матеріал для книги Білл Гейтс збирав понад 10 років.

“Книга Гейтса ‒ це максимально прагматичний погляд світового бізнес-лідера на проблему клімату. Мовою неспростовних цифр і фактів він доступно пояснює, наскільки близько ми всі підійшли до катастрофи і що повинен зробити кожен з нас ‒ на своєму рівні відповідальності, щоб її уникнути. Ця книга однозначно протверезить тих, хто сприймає проблему клімату як занадто глобальну, надуману, далеку від його особистих повсякденних турбот”, ‒ відзначив Василь Хмельницький.

За останні десять років ми закономірно стали свідками зростання кількості пожеж, повеней та інших стихійних лих. На жаль, навіть ті, хто усвідомлюють усю серйозність цього положення, не розуміють до кінця, як боротися з невідворотністю глобального потепління.

Гейтс стверджує: зробити це вкрай складно, але потенційно можливо. Його книга позбавлена недоречного в даному випадку оптимізму, але при цьому пропонує цілком логічний і прагматичний план дій.

“Нам потрібна масова популяризація думок щодо кліматичної катастрофи, зміна культури споживання на всіх рівнях, значно більше R&D-центрів, а також системна підтримка держав. Пріоритетом повинні стати сонячні і вітрові електростанції, хоча одними лише відновлюваними джерелами енергії всі проблеми вирішити не вдасться. Необхідно шукати можливості безпечного використання атомної енергії, розробляти нові технології, шукати в сфері енергетики нестандартні, комплексні підходи”, ‒ наголосив Василь Хмельницький.

Більше про книгу Білла Гейтса та думки засновника UFuture щодо зміни клімату читайте за посиланням.

esc
Loading...