Найкращі локації для втілення нових ідей: індекс інноваційних міст-2019

У всьому світі талановиті стартапи та бізнес-гіганти зайняті розробкою нових ідей, які могли б змінити світ. Але які міста забезпечують найкращі положення та умови для процвітання інновацій?

Міжнародне агентство 2thinknow із Австралії опублікувало рейтинг 500 інноваційних міст світу. За підрахунками економістів, Нью-Йорк став оазисом інновацій та посів лідируюче місце, на другому місці опинився Токіо, а Лондон — на третьому. Загалом список найбільш інноваційних міст світу у поточному році виглядає наступним чином:

  • Нью-Йорк
  • Токіо
  • Лондон
  • Лос-Анджелес
  • Сінгапур
  • Париж
  • Чикаго
  • Бостон
  • Сан-Франциско — Сан-Хосе
  • Торонто

Глобальний рейтинг інноваційних міст світу міжнародного агентства 2thinknow випускається з 2007 року і дозволяє визначити потенціал в області створення, впровадження і трансляції інноваційних ідей.

Експерти аналізують ВВП, рівень матеріального добробуту та освіти, розмір податку на прибуток підприємств, рівень розвиненості промислового виробництва, кількість штаб-квартир багатонаціональних корпорацій в місті, наявність в ньому промислових кластерів, стратегій просування бренду міста, політику уряду в сфері ІТ, а також розвиненість бездротових мереж та карткових платежів.

Увійшов до рейтингу-2019 також і Київ, посівши 347 місце у 12 щорічному переліку. CEO UNIT.City Домінік Піоте плекає надії невдовзі побачити столицю України у рейтингу перших.

“Я твердо вірю, що міста та країни, які не будуть відкриті до інновацій, матимуть великі проблеми. Зміни вже тут, світ глобальний, і я бачу, що Європі потрібно мати голос у теперішній технологічній революції. Тому що сьогодні цю революцію в основному проводять США та Китай у двох дуже різних напрямках. Європі ж потрібно бути сильнішою і мати голос, або ми просто перестанемо існувати. Я вірю, що Київ може бути цим голосом разом з Берліном, Амстердамом, Барселоною, Парижем. У нього є для цього неоціненні можливості”, — зазначив Домінік Піоте.

Також керівник київського осередку інновацій поділився своїми планами з просування та наявних досягнень проекту.

“Київ цілком може пишатись UNIT.City — я ніколи не бачив нічого подібного ніде в світі. Ми рухаємось дуже швидко. Три роки тому тут нічого не було. І подивіться, сьогодні у нас на території кампусів вже понад 2 тисячі людей та більше сотні резидентів. А ще у нас цілком вагома частка стартапів, великих компаній, VC, акселераторів, шкіл та різноманітного профілю заходів. Для того, щоб стати одним із найбільш інноваційних міст, нам треба зробити багато — залучити більше інвесторів та грошей для венчурів. Нам потрібен певний рівень безпеки — політична безпека, безпека бізнесу, ми повинні знати, що всі податки не збільшаться на шалену суму, а наймати та утримувати людей буде під силу”, — додав Домінік Піоте.

Прокоментував CEO UNIT.City і нещодавнє впровадження на території інноваційного міста електроскутерів від компанії Bolt — першого транспорту такого плану у межах Києва, яким вже тривалий час користуються мешканці Парижу, що потрапив на шосте місце рейтингу.

“Звичайно, Київ має кілька великих проблем, як і будь-яке місто. Перша — це транспорт. У UNIT.City є наші друзі Bolt, і ми щойно розпочали експерименти зі скутерами: жителі інноваційного міста можуть протестувати і спробувати їх, аби згодом була можливість розширити цей досвід на всю столицю. Кожен, хто сьогодні поїде в Париж, скаже дві речі: скутери дивовижні, і вони створюють великий безлад. Але вони змінюють та спрощують спосіб пересування людей у місті. Я сподіваюся, що вирішення транспортної проблеми Києва першим розпочне UNIT.City — і ми вже зробили стартові кроки для цього”, — наголосив Домінік Піоте.

esc
Loading...