Успішне партнерство. Як Василь Хмельницький та Костянтин Єфименко розвивають Biopharma

Фармацевтичний завод Biopharma за зміну обслуговує 45 осіб. Це одне з найінноваційніших та найтехнологічніших виробництв в Україні. Тут автоматизовані майже всі процеси. Biopharma – єдина в Україні компанія, яка розробляє та виробляє імунобіологічні препарати з плазми крові, пише видання Delo.ua.

"Я – підприємець, який пройшов незвичну бізнесову дорогу. У мене є багато позитивних прикладів компаній, які я створив з нуля та довів до успіху. Biopharma – специфічний та дуже перспективний бізнес, який ми будуємо понад 10 років. Вже сьогодні він, як ракета, прямує до космосу, тому що ним керує мій партнер Костянтин Єфименко. З ним я працюю вже близько 15 років", – розповідає Василь Хмельницький, засновник холдингової компанії UFuture, яка є стратегічним інвестором Biopharma.

На заводі Biopharma, при обороті в $75 млн працює 286 осіб. Середня зарплата у компанії складає $1500 доларів. Коли процес навчання персоналу буде завершено, середня зарплата складатиме близько $1700-2000 на виробництві, і $2500-3000 в офісі.

На заводі автоматизовані всі процеси, тому завдання людини полягає лише в тому, щоб слідкувати, чи коректно працюють прилади та немає збоїв.

"Якби в 2016 році, коли на цьому місці ще були екскаватори, мене повезли б до Німеччини, показали вже працюючий завод і дали грошей, щоб я побудував такий самий, я б відмовився. Ми вплуталися в цей проект, не до кінця розуміючи усі складнощі. Але так влаштоване життя: щоб перейти на наступний рівень, потрібно подолати складнощі", – говорить президент Biopharma Костянтин Єфименко.

Його головна порада молодим підприємцям – розібратися в собі та діяти. Якщо ви відчуваєте в собі задатки підприємця, потрібно просто робити. Краще шкодувати про те, що зроблено, ніж про те, що не зроблено, вважає Єфименко.

З ним погоджується і Василь Хмельницький. На його думку, він та Єфименко успішні через свою завзятість – незважаючи на те, що президент Biopharma на відмінно закінчив університет, а сам Хмельницький на першому курсі інституту кинув навчання та пішов працювати.

“Є пастка розумних людей: їм дуже складно розпочати бізнес, тому що вони постійно намагаються все прорахувати. Але я в 90% випадків розпочинав бізнес, не розуміючи всіх його тонкощів, в процесі отримуючи нові знання, знаходячи партнерів та виправляючи помилки. Тому вважаю, що діяти – це найважливіше для підприємця”, – додає Василь Хмельницький.

Поряд із виробничими об’єктами Biopharma готується до вводу в експлуатацію ще одна будівля: це новий лабораторний корпус компанії. Тут буде сучасна рецепція, мікробіологічна, хімічна та вірусна лабораторії, а також R&D-лабораторія й коворкінг для біологів та хіміків.

Завдання Biopharma – за наступні п’ять років увійти до топ-6 світових компаній. Наступний крок – побудувати завод на іншому континенті.

Повну версію репортажу з заводу Biopharma дивіться на YouTube-каналі Василя Хмельницького.

esc
Loading...