Sitowise: як фінська компанія робить міста “розумними”

“Розумні міста”, або smart cities, як концепція, з’явилися більше 20 років тому. Під цим поняттям об’єднали технології, що роблять міське середовище більш функціональним та ефективним.

Пік розвитку “розумних міст” припав на 2011-2019 роки: у світі було запущено 379 таких проєктів.

Доходи компаній, які є постачальниками інженерних рішень, технологій, продуктів та послуг для “розумних міст”, в 2021 році, згідно з прогнозами, сягнуть $129 млрд. Йдеться про прибутки, які вони отримують, пропонуючи рішення для покращення міських середовищ з допомогою інноваційних технологій. Фінська компанія Sitowise – одна з таких.

Чим займається:

  • проєктує будівлі;
  • розробляє інфраструктурні дизайни;
  • пропонує цифрові рішення.

Які саме цифрові рішення:

  • smart data management для будівництва, транспорту та проєктів з розвитку міст;
  • “віртуальні середовища” (VE), інформаційне моделювання будівель (BIM) та VR;
  • революційні рішення для міської мобільності: “розумний” транспорт, MaaS (каршерінг і т. п.), дані про трафік та планування громадського транспорту;
  • телекомунікаційний консалтинг, консультації щодо 5G та “розумної” інфраструктури.

Проєкти

Компанія створила інтерактивного “цифрового двійника” фінського порту Оулу, який надаватиме портовим операторам актуальну інформацію та візуальну картинку щодо поточної ситуації в порту. Найважливіше завдання цифрового близнюка – об’єднати діяльність різних операторів в одному місці, ділитися актуальною інформацією щодо роботи порту по всій екосистемі, наприклад, з пілотними службами та службами безпеки, органами влади та компаніями по всьому логістичному ланцюгу.

Експерти компанії здійснюють розгортання, технічне обслуговування та підтримку дорожніх дата-систем Агентства транспортної інфраструктури Фінляндії.

Sitowise працює й на перспективу. Оскільки очікується, що кліматичні зміни призведуть до більш частих дощів та сильних проливних злив, Sitowise займається рішеннями для сталого управління та використання зливових вод; запобігання забрудненню навколишнього середовища та оновлення старих водопровідних та каналізаційних мереж.

В основі операційної діяльності компанії – знаменита скандинавська sustainability (сталість). Як кажуть у Sitowise, вони завбачають проблеми та скарги ще до того, як ті з’явились, і створюють максимально комфортний досвід:

“Ми докладаємо всіх зусиль, аби транспорт, інфраструктура та будівлі, якими користуються люди, створювали умови для безпечного та безтурботного повсякденного життя. Звичайний мешканець, мабуть, і не помітить нашої присутності у всьому, чим користується – поки ці речі не зникнуть”, – пояснюють свою місію фінські розробники.

Ще серед проєктів Sitowise:

  • встановлення “вуличних меблів” у фінському місті Лахті, що стали простором для зустрічей та покращили атмосферу у місті: легкі меблі, вважають в Sitowise, відіграють важливу роль у створенні більш яскравої атмосфери у тьмяних містах;
  • продовження перону аеропорту Гельсінкі-Вантаа;
  • розробка типового дизайну станції 5G в Гельсінкі;
  • Jokeri Light Rail – участь у проєктуванні легкої залізниці від Гельсінкі до Еспоо.
  • “Мости Корони” – участь у будівництві трьох мостів з трамвайною лінією від мису Лааджасало до центру міста Гельсінкі;
  • участь у реновації підводного технічного тунелю у Фінській затоці.

Компанія активно розвивається, розширює свою присутність в регіоні; купує ІТ, архітектурні та дизайнерські фірми, які допомагають їй надавати комплексні послуги з розвитку та перетворення міських середовищ на smart. Продажі Sitowise ростуть щорічно на 10% і більше: в 2018 році – 125 млн євро, а в 2020-му – 160 млн євро.

Незважаючи на невизначеність, спричинену пандемією коронавірусу, компанія спокійна за своє майбутнє: попит на проєктування стійкого суспільства не зникне, кажуть вони. Діяльність Sitowise пов’язана з такими мегатрендами, як урбанізація, реновація, сталий розвиток та цифровізація.

esc
Loading...