“Затягування вирішення проблем енергетиків може призвести до драматичних наслідків”, — Сергій Євтушенко

Згідно із дослідженням Ernst&Young, у 2019 році Україна була першим в Європі та сьомим у світі найпривабливішим ринком відновлювальної енергетики. Загальна сума інвестицій у понад 6,5 ГВт нових потужностей оціюється у 10 млрд доларів. Лише у 2019 році компанії-оператори сплатили 19,8 млрд грн податків. Наразі “зелена” галузь — одна з найпрозоріших в Україні. І до теперішнього моменту законодавство дозволяло уберегти інвесторів від корупційних ризиків. Але безхмарне небо українського ринку ВДЕ затьмарили ознаки наближення кризи, впевнений керівний партнер UDP Renewables Сергій Євтушенко.

Серед загроз для “зеленого” ринку топ-менеджер визначає:

  • непослідовну державну політику щодо регулювання галузі, зокрема: можливість ретроградного перегляду правил гри та жорстких регуляторних обмежень;
  • відсутність великих інвестиційних проєктів, спрямованих на підвищення гнучкості національної енергосистеми на тлі зношених мереж, що не здатні приймати зростаючі обсяги “зеленої” енергії;
  • викривлену систему ціноутворення на кіловат-годину енергії та ризик техногенних збоїв в системі, аварій та відключення цілих областях.

За словами топ-менеджера, ретроактивні зміни в тариф для зелених не виправлять існуючі на ринку дисбаланси, а Україну накриє хвиля позовів в міжнародні арбітражі. Дефолти сотень учасників ринку, які кредитувалися у десятках банків та міжнародних кредитних інститутів, напевно призведуть до неможливості роботи уряду на міжнародних фінансових ринках.

Більше про те, чого можуть коштувати Україні непродумані кроки на ринку відновлюваних джерел енергії та чому криза у галузі має ознаки політичної вмотивованості, читайте у колонці виданню НВ керівного партнера UDP Renewables Сергія Євтушенка.

esc
Loading...