“Сьогодні зміни — і є стабільне життя”, — Василь Хмельницький

Vasyl Khmelnytsky, UFuture

Імпакт-інвестор та апологет інновацій і освіти, засновник холдингової компанії UFuture, Василь Хмельницький розповів виданню НВ про важелі, які можуть зрушити економіку України за короткий строк та чому віддалена робота неефективна для роботодавця.

Про віддалену роботу

Я проти віддаленої роботи, тому в моїй компанії в офіс ходять усі без виключення. Рік з коронавірусом навчив мене, як роботодавця, що віддалена робота співробітників для власника бізнесу неефективна. Це зручно для менеджерів, для працівників, але не для роботодавця. Бо бізнес — командна гра. Навіть у Google на “віддаленому форматі роботи” показники ефективності співробітників впали на 20-45%. Тому бізнеси, які не побудують корпоративну культуру і команду, — програють та зникнуть. Вважаю, що до 85% керівних команд у бізнесі повернуться в офлайн. Як наслідок, в офісної нерухомості є майбутнє.

Про виробництво та таланти

Я вірю у виробництво, тому зараз зосереджений на впровадженні інновацій з метою випуску продукції, яку можна буде продавати не тільки в Україні, а й по всьому світу. Це не тільки рухає економіку, а й додає більше цінності та інновацій українській промисловості. Навіть інноваційний парк UNIT.City можна вважати виробництвом, де основний продукт — талант. Зараз усі країни світу полюють за талановитими спеціалістами, і це стає проблемою для України. Саме через це багато кадрів у нас просто переманюють. Тому головна мета інноваційного парку — створити умови, щоб таланти все ж таки залишилися в Україні та досягали успіху.

Про відновлення авіаперевезень

Цей ринок повернеться у той самий стан, в якому був у 2019 році, тільки через приблизно чотири роки. Зараз ми утримуємо аеропорт “Київ” коштом інших наших бізнесів. Ми завжди хеджуємо ризики, маючи бізнеси в різноманітних напрямках, щоб не програти.

Про підтримку малого та середнього бізнесу

У Польщі навчають підприємців методом надання потрібних інструментів, а не грошей. Якщо у підприємця вийшло заробити на своїй ідеї, то він рухає економіку. Далеко не всі учасники такого проєкту досягли своїх цілей, але ті, хто зумів, створили сотні нових робочих місць. Дати людині інструменти та обіговий капітал — те саме, що й надію на успіх.

Про освіту

Якісній школі потрібні освічені вчителі, яким, своєю чергою, треба добре платити. Ще краще, якщо в навчальному закладі будуть викладати іноземні спеціалісти з досвідом роботи в Канаді чи Америці. Таким викладачам треба платити ще більше. У Грузії запровадили ЗНО саме для вчителів. Тим, хто пройшли, продемонструвавши знання англійської, вміння працювати в команді та постійний розвиток, підняли заробітні плати втричі. Високий заробіток стимулює молодих спеціалістів, і це дозволило оновити систему освіти Грузії.

Про світ майбутнього

Світ майбутнього — величезна нерівність між багатими та бідними. Вона зростатиме. Сучасні технології та інновації підштовхують до цього. Тому треба створювати умови, за якими в Україні більше людей матимуть можливість заробляти гроші, щоб економіка рухалась тільки швидше.

Більше про поради куди інвестувати, майбутнє розвитку економіки країни та які саме таланти “виробляє” інноваційний парк, читайте в інтерв’ю за посиланням.

esc
Loading...