Конференція UkraineInvest: як підвищити планку технологічного розвитку України
11 грудня 2020 року відбулася перша щорічна міжнародна конференція, організована UkraineInvest. Мета заходу — продемонструвати реалії бізнес-середовища, що змінюється, висвітлити інвестиційні можливості та прогрес реформ України. У рамках панелі “Україна: інвестиційна гавань в часи змін” експерти із державного та приватного секторів поділилися власними успіхами в технологічній сфері та обговорили майбутній потенціал ІТ-галузі країни.
Спікерами тематичної дискусії виступили:
- Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України;
- Олена Кошарна, засновник та головний виконавчий директор Horizon Capital;
- Юрій Лазебніков, керівний партнер Techiia.
Модерував панель генеральний директор UFuture Микола Тимощук, який розпочав панельну дискусію із акценту на важливості розвитку конкурентоспроможності українського ІТ-сектору та науки.
“UFuture вірить в Україну й інвестує в неї, як в потенційного технологічного лідера. Подорожуючи світом, ми побачили те, наскільки багато ресурсів і зусиль докладено у розвиток науки та технологій як і з боку влади, так і приватних інвесторів в розвинених країнах. Особливо в Західній Європі та Північній Америці наука, технології та інновації є дуже привабливими для венчурних інвесторів. Обсяги інвестицій в цей сектор вражають, і тому нам, як гравцю світової IT-арени, треба звернути увагу на нашу глобальну конкурентоспроможність”, — зазначив топменеджер.
Михайло Федоров поділився результатами, які свідчать про лідерство країни у сфері діджиталізації.
“На сьогодні Україна робить найшвидші кроки у напрямку побудови цифрової держави — ми перші у світі створили електронні паспорти, четверті в Європі запустили віртуальні посвідчення водіїв, у нас є найшвидша можливість реєстрації бізнесу онлайн і можна ще довго продовжувати цей список. У нас є всі можливості зробити ще більший стрибок в напрямку конкурентоспроможності України на світовій сцені — це політична та бізнесова підтримка і доступ до інвестицій. Зараз ми зареєстрували законопроєкт Diia City — найкращу з податкових систем у світі, а тепер дискутуємо з експертами заради його майбутнього покращення”.
Олена Кошарна розповіла про інвестування в довгострокові проєкти, які можуть вивести Україну на передову в технологічній розробці.
“Під час формування портфелю ми звертаємо увагу на проєкти, що здатні створити цифрову екосистему. Ми інвестували $200 млн в Data Group, бо телекомунікаційна структура досі дуже важлива для країни. Також, ми фінансуємо міжнародного розробника програмного забезпечення Ciklum та зосередилися на платіжних платформах. У нашому портфелі гравці зі складними та винятковими передовими технологіями. Ми надалі плануємо інвестувати в український IT-сектор, адже у світі багато можливостей, якими українські компанії мають успішно користуватися. Доказом є лідерство системи пошуку роботи Jooble, що є другою після найбільшої компанії на ринку Indeed”.
Юрій Лазебніков розповів, зокрема, як можна досягнути органічного розвитку, будуючи бізнеси в різних сегментах.
“В одного з наших програмістів виник задум створити в рамках компанії outsource, який став продовженням екосистеми та підкріпленням роботи цілого циклу послуг для наших клієнтів. Якщо зовні здається, що це різні напрямки холдингу, то всередині вони підкріплюють роботу окремо кожного”.