“Якщо ми будемо триматися разом — це додасть нам сил конкурувати зі світом”, — Костянтин Євтушенко, керівний партнер UNIT.City
Маріуполь стає все більш сучасним технологічним містом країни. Але для того, щоб утримати статус та розвивати імідж інноватора, відходячи від стереотипу про “індустріальний Схід”, потрібно правильно артикулювати цінності регіону. Одна з панельних дискусій онлайн заходу EAST COAST: IT Investment Forum була присвячена стратегії розвитку перспективної області у сфері інновацій та технологій.
Керівний партнер UNIT.City Костянтин Євтушенко розповів про можливості, які має використовувати Маріуполь для залучення талантів, інвесторів та партнерів.
- Маріуполь зараз всюди. Всі прагнуть партнерства, спільного розвитку та освіти разом з представниками регіону. І цю хвилю треба використовувати для налагодження зв’язків та поширення знання про можливості Сходу.
- Коли народжувалась ідея інноваційного парку UNIT.City, ми об’їздили весь світ і спостерігали за тим, як працюють найефективніші компанії та команди. Цікаво те, що під час цих подорожей ми постійно зустрічали талановитих українців з різних регіонів. Від іноземців ми отримали тільки позитивні відгуки про співпрацю зі співвітчизниками, але жодна компанія не знала як працювати саме з Україною — куди йти за креативними та ІТ-послугами. Тому ми вирішили, що UNIT.City стане точкою входу для закордонних клієнтів, інвесторів та партнерів на теренах нашої держави. Для Маріуполя так само важливо мати таку базову ідентифікацію, де будуть зібрані експерти, таланти, інвестори, підприємці з метою кооперації для інновацій.
- Точку входу, яка допоможе відзначити Маріуполь як регіон-новатор, можна наповнити освітніми проєктами. Адже освіта створює та розвиває таланти, і саме навколо неї будуються потужні екосистеми. Зокрема наша ІТ-академія UCode надає програму в шести регіонах, де ми продаємо власне програмне забезпечення. Така інтеграція регіонів в одну мережу — те, що може зробити нас конкурентоспроможними в глобальному масштабі.
- Насправді те, що багато людей їдуть з України корисно тільки з точки зору здобуття освіти та нового досвіду. Але ті підприємці, які вирішують залишитися тут, розуміють що це кращий вибір, аніж переїжджати та будувати бізнес в країні, де доведеться віддавати 50% доходу як податок. Наприклад, я можу жити в будь-якій країні світу, але знаю, що кращого місця з великою кількістю можливостей, ніж Україна, немає. І якщо ми будемо триматися разом, то це додасть нам сил конкурувати зі світом.
- Протягом п’яти років ставлення до України змінювалося. Американці діляться з нами своїми ідеями, коли знають, що без них їх втілити неможливо. Китайці — навпаки закриті. А ось європейці схожі на нас та готові ділитись досвідом і часто запрошують до себе на навчання. Таку можливість ніколи не треба ігнорувати.