Чого бояться найбільші технологічні компанії світу і як страх мотивує зростати

FAANG

“Виживають тільки параноїки”, — назва книги співзасновника компанії Intel Ендрю Гроува та справжнє пророцтво для найбільших та найвідоміших технологічних компаній — так званої банди FAANG: Facebook, Amazon, Apple, Netflix та Google. Адже, одна помилка може коштувати гіганту понад мільярди доларів, а конкуренція навіть для монополіста, — це щоденний психоз. Тож чого бояться великі гравці та чому ці страхи пропорційні розмірам їх амбіцій?

Amazon

Очевидно, компанія мала би боятися антимонопольних рішень з боку конгресу США, але навіть вони не зупиняють її намір збільшувати свій вплив. Нещодавно Amazon проклав собі шлях до ще однієї категорії споживачів: ліки, що відпускаються за рецептом, зараз обіцяють зробити доступними за дводенною схемою доставки для членів сервісу Amazon Prime. Такий вихід на новий ринок може позбавити бренди американських мереж аптек, — Walgreens та CVS, — понад $10 млрд. І, незважаючи, на звинувачення антимонопольного комітету у використанні необмеженої влади, здобутої разом з колосальною кількістю даних користувачів, технологічного гіганта це не лякає, а навпаки — мотивує впевненіше “відгризати” великі шматки нових ринків.

Apple

Компанія має не прості стосунки з розробниками ігрових додатків. Якщо останні вирішать підняти бунт, це призведе до втрати лояльності, як і продуктових компаній, так і самих користувачів. Саме тому Apple придушує повстання усіма можливими способами. Наприклад, минулого року з китайського App Store було видалено понад 30 000 ігор майже за одну ніч. Раніше Apple попереджала розробників платних додатків про те, що несвоєчасна сплата комісії загрожує видаленню з магазину. Так компанія поступово видаляє тисячі додатків, які не дотримуються оновленої політики та не мають ліцензії на платний додаток або не здатні сплатити свій відсоток.

Netflix

Жодного сумніву, що пандемія стала “клондайком” для стрімінгової платформи. Однак, великий потік нових користувачів, які не за власним бажанням залишилися вдома та придбали підписку на Netflix, змушує бізнес себе переосмислювати і переглядати цінову політику. Через страх програти та втратити клієнтів із послабленням умов карантину, платформа та її конкурент Hulu збираються зробити підписки дорожчими, хоча і досі не дійшли до кінцевого рішення.

Google

Під страхом того, що безкоштовного функціоналу користувачам сервісів Google буде достатньо, компанія оновлює політику та зменшує обсяг документів та електронних таблиць у Workspace з можливістю безоплатного використання — до 15 гігабайтів хмарного сховища. Крім цього, згідно з оновленням, що вступить у силу у 2021 році, компанія буде видаляти дані з неактивних облікових записів, якими не користувалися понад два роки. Обмеження почнуть діяти на дані, завантажені після 1 червня.

Можна сказати, що навіть технічнім гігантам є чого бояться. Особливо, коли пандемія дала їм потужний поштовх, вони ще більше стали бояться втратити лідерські позиції. Це страх програти здатний збільшити амбіції та змусити рухатися тільки вперед. Саме постійна жага підкорювати нові вершини робить лідера лідером, а тих, хто тільки став на шлях до своїх цілей, надихає та робить неможливе більш ніж реальним.

За матеріалами Medium.

esc
Loading...