Креветки й IT: маленький Еквадор будує стартап-екосистему

Окрім приголомшливого тихоокеанського узбережжя, джунглів, дивовижних Галапагоських островів та неповторних гірських краєвидів, Еквадор має у своєму розпорядженні стартап-середовище, яке останніми роками приваблює дедалі більше цифрових кочівників. Ця живописна країна не вирізняється політичною стабільністю. Але, за даними Global Entrepreneurship Monitor, еквадорці — одна з найпідприємливіших націй у світі. “У Кіто у кожного є своя ідея, щоденна робота і ще якийсь проект. І це все вкупі з сім’єю і нічним навчанням, щоб отримати додатковий ступінь”, — пише у своєму блозі підприємниця Елен Білло, яка прожила у столиці Еквадору сім років.

Після відтоку талантів (особливо у сфері технологій) до Чилі, Аргентини та США держава почала інвестувати в інфраструктуру та вищу освіту, щоб повернути своїх найкращих спеціалістів. У жовтні 2013 року столичний муніципалітет розпочав створення стартап-екосистеми QuitoTech — аналогу UNIT.City. Це стало поштовхом для багатьох інших ініціатив, які пропонують наставництво та контакти з інвесторами. На рахунку Еквадору низка інноваційних рішень як для місцевих ринків, так і зарубіжних — від додатків, щоб викликати таксі, до хмарних систем для малих і середніх підприємств, що може бути ключем до економічної трансформації країни.

Нещодавно виконавча рада Міжнародного валютного фонду затвердила програму з підтримки економіки Еквадору на суму $4,2 млрд, щоб сприяти конкурентоспроможності, прозорості, створенню робочих місць, а також посиленню фіскальної стійкості країни. “Еквадор в основному покладається на нафту (50% його експорту), банани і креветки”, — зазначає інвестор та бізнес-ангел та засновник FirstInternational.In Святослав Седов, тим не менш, розвиток електронної комерції, фінансових технологій, реклами й індустрії розваг в найбільших містах Еквадору наразі видається йому перспективнішими, ніж будь-коли раніше.

esc
Loading...