Manyata Tech Park: як в Індії створюють технопарки на 100 тисяч резидентів

Неможливість виїхати з робочого містечка впродовж години чи півтори – ось чого боялись близько 100 тисяч співробітників технологічного парку Manyata Tech Park ще у 2017 році. Технопарк в Індії розрісся настільки, що резиденти стоять в заторах ще до того, як виїжджають за його межі.

Manyata Embassy Business Park, або Manyata Tech Park, – один з найбільших технопарків Індії. Розміщений на півночі густонаселеного міста й потужного технологічного центру Бенґалуру. Сьогодні бізнес-парк займає близько 1,2 км2. Має внутрішній транспорт, відкриту спортивну зону, футбольну арену на даху, фудкорт на понад 1000 місць та амфітеатр на 600 місць.

В 2013 році Manyata Tech Park отримав нагороду як найкращий IT парк Індії. Серед його резидентів – Microsoft, Rolls Royce, IBM, Nokia Networks, Philips, Alcatel-Lucent, Target Corporation, Nvidia, AXA, Ikea та багато інших.

Співвідношення компаній в парку:

  • 43% – технологічні;
  • 12% – рітейл;
  • 11% – телеком;
  • 10% – охорона здоров’я;
  • 8% – дослідження, консультації та аналіз;
  • 7% – фінансові послуги;
  • 4% – інженерія та виробництво;
  • 5% – інше.

Футбол на даху

На даху 8-поверхової будівлі в серці Manyata можна пограти в футбол. Арена площею 1200 м2 дає можливість грати одночасно чотирьом командам, адже поділена на два рівнозначних футбольних майданчики.

“Ми створюємо багато локацій у наших парках, де є унікальні можливості для співробітників та резидентів. Ми віримо, що людям потрібно давати унікальні враження – чи то завдяки будівлям світового класу в офісних парках, чи то завдяки рекреаційним послугам”, – відзначає СЕО керуючої компанії Embassy Office Parks Майк Холланд.

Вирощувати власноруч

Загадуючи технологічні парки, ми часто уявляємо собі лабіринт зі скла та бетону. Manyata не є виключенням. Однак декілька років тому адміністрація парку виділила частину території під земельні ділянки, де співробітники можуть вирощувати власні овочі, зелень тощо.

“Ідея народилася з того, що у нас була вільна територія, а також було бажання дати людям щось, що знижує стрес”, – пояснили в адміністрації парку.

Резиденти Manyata можуть подати заявку на одну зі 170-ти ділянок. Це, по суті, мінігороди. Ділянки та посадкові матеріали надаються безкоштовно. Працівники використовують землю для вирощування бебі-кукурудзи, помідорів, чилі, шпинату та ін. Врожай можуть забрати додому.

Як вдалося

Більш як 100 тис. співробітників та постійних відвідувачів технопарку – число вражаюче. На території парку розміщений готель Hilton, поблизу – міжнародний аеропорт. Також планується будівництво метро. Неподалік парку знаходиться житловий комплекс Manyata Residency площею 34 гектари.

Як настільки потужна конгломерація утворилась в Індії? Справа в тому, що Manyata Tech Park не просто розташований в одній з найбільш перспективних з точки зору розвитку ІТ країн світу, а й в найбільш технологічному місті за мірками самої Індії. Так, за підсумками 2020 року місто Бенґалуру було визнано найінтенсивніше зростаючим технологічним центром світу. Протягом 2016-2020 років обсяг венчурного капіталу, вкладеного в тутешні технологічні компанії, зріс у п’ять разів. Позаду залишились Лондон, Нью-Йорк, Сан-Франциско, Шанхай.

Що далі

Місцеві жителі жаліються на величезні затори та перенасиченість технопарку людьми й транспортом: 45 тис. транспортних засобів щодня, 100 тис. співробітників та відвідувачів, торговий центр, що збирає до 15 тис. осіб, нові локації, житло й багато іншого.

Керуюча компанія працює над вирішенням проблем та покращенням інфраструктури парку. Найамбітніший задум власників – естакада довжиною майже 1 км зі спеціальним рукавом для в’їзду та виїзду з парку на зовнішню кільцеву дорогу міста.

“Сьогодні ми модернізуємо всю інфраструктуру парку, щоб покращити досвід резидентів, полегшити пересування для пішоходів, додати більше локацій з їжею, створити додаткові зони для співпраці та розширити зелені насадження”, – йдеться на сайті технопарку.
esc
Loading...