Як Сингапуру вдалося стати азіатською стартап оазою

Сингапур — відома інноваційна Мекка для всього світу. Привабливим для стартапів та високотехнологічних компаній його робить не тільки приналежність до Південно-Східного регіону Азії, але й дивовижні можливості для стрімкого розвитку технологій і бізнесу.

У рейтингу легкості ведення бізнесу, який формує Всесвітній банк, Сингапур вже багато років поспіль займає перше місце серед інших азіатських країн. Це стало можливим за рахунок того, що республіка є нейтральною міжнародною юрисдикцією з високими рейтингами довіри. Місто-держава — одна з небагатьох країн у світі, де малий та середній бізнес має активну підтримку з боку держави, яка виділяє гранти і субсидії на розвиток перспективних проєктів.

Нові програми з’являються тут щороку. Наприклад, країна зацікавлена в тому, щоб зберігати і відтворювати природні ресурси. Якщо компанія займається технологічними та інноваційними розробками в цій галузі, шанс увійти в число учасників програм державної підтримки дуже великий.

На відкриття власної справи підприємцю в Сингапурі потрібно в середньому 1-2 дні: в інших країнах цієї частини Азії та Океанії на реєстрацію бізнесу зазвичай йде майже місяць. Привабливою є і система оподаткування: податок на прибуток підприємств до 300 тисяч сінгапурських доларів (близько $222,3 тисяч) в рік становить 9%, понад 300 тисяч — 17%.

У Сингапурі діє однорівнева система оподаткування. Стандартна ставка корпоративного податку складає 17%. Є фіскальні послаблення для молодих компаній, які діють протягом перших трьох років після реєстрації компанії.

Серед інноваційної екосистеми Сингапуру велике місце займає Сингапурсько-сичуаньский інноваційний парк високих технологій (SSCIP), розроблений спільно Сингапуром та провінцією Сичуань. Займає площу близько 10,34 кв. км. Загальний обсяг інвестицій в цей проєкт складає понад $2,95 млрд.

Близько 30% площі відведено під житлові приміщення, серед яких як комерційне житло, так і субсидоване державою, призначене для молодих талановитих фахівців в області високих технологій. Передбачається, що після повного завершення в SSCIP буде працювати понад 120 тисяч жителів і близько 150 тисяч резидентів.

В парку п’ять основних секторів: біомедичні науки, інтерактивні цифрові носії, екологічні технології, високоякісні послуги з виробництва, збирання та виробництва. У Сінгапурі зосереджено чимало акселераторів і інкубаторів, і їх кількість стрімко збільшується. Середня сума інвестицій при успішному проходженні відбору — $25-35,000, а частка інвестора в капіталі стартап-компанії — 6-7%.

Акселератори та інкубатори зазвичай спеціалізовані. Вони допомагають розвинути бізнес в тій чи іншій сфері. Наприклад, акселератор AirMaker допомагає встати на ноги стартаперам з проєктами в сфері інтернету речей. А Entrepreneur First проводить відбір стартапів, пов’язаних з новими технологіями — робототехнікою, аерокосмічними дослідженнями та навчанням машин.

esc
Loading...