Як Кіото став столицею нової Японії та lean-технологій

У туристичних путівниках Кіото найчастіше презентують як взірцеве місто-синонім традиційної Японії. Але фахівці знають, що за лаштунками цього образу постає потужний технологічний та інженерний хаб, який вже більше півстоліття є стартап-центром усієї країни.

У Кіото був започаткований принцип монозукурі або сталого управління виробництвом, який тяжіє до lean-підходу. Історично в Токіо виробляли текстиль, кераміку, будівельні матеріали для храмів, папір, а в наш час місто перетворилося на передову машину промисловості, інформаційних та електротехнологій.

В Кіото народилися такі гіганти світових технологій, як Kyocera, Omron та Horiba. Також саме тут був створений перший в Японії венчурний фонд Kyoto Enterprise Development. Це створює унікальний зв’язок між інноваціями та потребою смарт-капіталу для їх фінансування. Для стартапів з більшими амбіціями життєво важлива близькість до спеціалізованої інженерно-промислової бази в Кансаї.

Загалом все це формує екосистему, в центрі якої перебуває академічне ядро. Кіотський університет входить в топ-30 світових навчальних закладів, а серед його випускників є Нобелівські лауреати.

Велика кількість успішних компаній, які з’явилися завдяки потужній базі Кіотського університету, дав стимул місцевій владі створювати масштабні програми підтримки. Державні інкубатори залучають академічних експертів та керівників бізнесу як консультантів та допомагають знайти фінансування проєктів.

Також в Кіото діє Кінтовський венчурний фонд від Miyako Capital, створений у 2007 році. Він фінансує стартапи у галузі технологій, енергетики та біотехнологій.

esc
Loading...