Як виникають світові економічні кризи, – Микола Тимощук, СЕО UFuture

Ми впевнені, що точно знаємо звідки беруться гроші – їх друкують центробанки країн. Але це не зовсім так. Більшість грошей у світі створюють не національні, а приватні банки. Причому беруть їх нізвідки, у прямому сенсі. Вони створюють гроші з нічого: накачують світ нічим не підкріпленою ліквідністю, пише в колонці для НВ Бізнес генеральний директор холдингової компанії UFuture Микола Тимощук.

Хіба не центробанки друкують трильйони та позичають їх приватним банкам, а ті далі компаніям та людям? І хіба гроші центробанків не забезпечені ВВП країни? Ні і ні. Кредити центробанків видаються приватним банкам лише для формування резервів, які складають мізерну частку капіталу приватної банківської системи.

Справжня роль центробанкiв

“Якщо ж центробанки навіть не друкують більшість світових грошей, то вони, принаймні, встановлюють відсоткові ставки вартості цих грошей та вимоги щодо мінімальних резервів, аби не допустити неплатоспроможності банків. Так, в теорії. Але не на практиці. Насправді, в більшості розвинених країн і, насамперед, в США відсоткові ставки центробанків майже нульові (мінус перша ланка контролю), вимоги до резервів не перевищують 2-3% капіталу (мінус друга ланка безпеки), а з березня 2020 року вимоги до резервів по депозитах у США взагалі складають 0%”, – пояснює Микола Тимощук.

Здавалося б, ми знаємо, як працює світова фінансова система. Але більшість і не здогадується про деталі, у яких ховається диявол, що вже десятиліттями нарощує нерівність по всьому світу та раз на 10−20 років спричиняє глобальний обвал економіки. На фінансових ринках вже вкотре піднялись чергові буревії, якi у багатьох із нас викликають лякаючу невизначеність.

При цьому кожна криза лише збільшує прірву нерівності: багаті – ще більше багатіють, а бідні – ще більше бідніють. Після обвалу, як правило, ті, хто не має грошей, змушені знову позичати і збагачувати тих, у кого вони залишилися.

Більше про те, як виникають економічні кризи та як влаштований світовий фінансовий ландшафт, читайте за посиланням.

esc
Loading...