Як мистецтво допомагає розвивати ІТ та стартапи: кейс UNIT.City, – Костянтин Євтушенко

Попри поширені стереотипи, для стартаперів та ІТ-шників дуже важлива соціальна активність. Важко когось надихнути, якщо сам не знаєш, звідки черпати наснагу. На результати роботи команди серйозно впливає, чим вона живе, захоплюється, як розважається та відпочиває, розповів у колонці для Інтерфакс-Україна керівний партнер UNIT.City, найбільшого інноваційного парку Східної Європи, що розвиває холдингова компанія UFuture, Костянтин Євтушенко.

Великі зрушення, такі як перехід від аналогового мовлення до цифрового, або, якщо повернутися далі в минуле, народження імпресіонізму, знамениті шовкографії Енді Воргола, були б неможливі, якби технології і наука, які розвиваються творчим шляхом, не підштовхнули до оригінального виробництва і розширення кордонів.

“Креативники, як і вчені, досліджують матеріали, людей, культуру, історію, релігію, і отримані знання перетворюють на нові експерименти. Ім’я Леонардо да Вінчі – серед найбільш ранніх прикладів, коли наукові дослідження пов'язані з мистецькими шедеврами”, – підкреслив Костянтин Євтушенко.

Ми вирішили вплітати мистецтво в “одноманітне” життя затятого ІТ-шника. Цьогоріч в UNIT.City пройшов театральний тиждень: сім найкращих українських театрів, провокаційних та традиційних, своїми виставами закликали глядачів зануритися в себе, розібратися з емоціями, відчути життя, знайти місце в ньому, побудувати гармонійні стосунки з оточенням та навколишнім середовищем.

Емоцій і справді було багато, люди плакали, сміялись, замислювались. А це безпосередньо впливає на те, з яким почуттями вони згодом підходять до роботи.

Креативний клас прагне бути не лише прибутковим та популярним, а й соціально відповідальним. Добрі справи викликають довіру в суспільстві і також надихають на ще більші досягнення. Завжди можна розпочати з малого. До прикладу, допомогти безпритульним тваринам, що ми і зробили командою резидентів UNIT.City.

“Звісно, за один мистецький день чи тиждень не можна оцінити, як це впливає на роботу ІТ-стартаперів. Але якщо робити маленькі речі поступово та постійно, то з часом у людей сформується нова культурна звичка. І відвідувачів театрів ставатиме дедалі більше. А театр породжувати дедалі більше крутих ідей. Саме з таких маленьких кроків ми створюємо культуру нового українського креативного класу”, – підкреслив керівний партнер UNIT.City.

Більше про стартап-культуру, зв’язок мистецтва та ІТ читайте за посиланням.

esc
Loading...