Не намагайтеся повторити це вдома: як Booking.com став головним маркетплейсом для мандрівників

Етап побудови культури розвитку компанії та її інженерної команди — особливо у стартапах — архіважливий для будь-якого сучасного підприємця. Щоб розповісти більше про створення такої ефективної, гнучкої та керованої групи розробників, до UNIT.City завітав колишній технічний директор Booking.com Брендан Бенк. За його плечима — досвід метаморфози невеликого стартапа у компанію, яку наразі оцінюють у $80 млрд. Організатором мітапу став відомий український стартап Preply.

Брендан Бенк займався технічною складовою компанії Booking.com з 2008 року на позицію директора з інжинірингу і до 2017 року включно вже як технічний директор сервісу. Незабаром після початку своєї роботи в компанії, Брендан створив унікальне середовище для розробки програмного забезпечення та операційної діяльності, яке складається з невеликих, гнучких і багатопрофільних команд широкого профілю залученості.

У своєму публічному виступі візіонер технічного напрямку наголосив на тому, що досвід Booking.com — не панацея, а кожний продукт унікальний і має свій ринок та особливості.

“Експерименти в Booking.com є важливою частиною циклу розробки продукту. Щодня вони впроваджують у виробництво, виконують і аналізують сотні A/B-тестів для швидкої перевірки ідей. Ці контрольовані експерименти проводяться у всіх продуктах — від мобільних додатків і інструментів, які використовуються постачальниками житла — до телефонної лінії та внутрішніх систем обслуговування клієнтів. Експерименти дозволяють швидше і безпечніше впроваджувати новий код, а в деяких випадках за необхідності автоматично відключати окремі функції, а також підтверджують, що зміни в продукті надають користувачам очікуваний досвід”, — зазначив Брендан Бенк.

Зокрема, колишній технічний директор Booking.com назвав низку цінностей, що стали драйверами розвитку проєкту та можуть бути використані в інших компаніях.

Користувач є центром напрямків розвитку компанії.
Спільна праця — запорука успіху, але необхідною складовою удосконалення є можливість кидати виклик одне одному.
Для того, щоб ставати краще — варто експериментувати, навчатись та бути відкритими до змін.
Скромність, відкритість, доброзичливість і різноманітність дають нам силу.
Правки варто вносити вже сьогодні, адже завтра на нас чекають нові виклики.

Одним із ключових постулатів Бренсона Бенка стала розробка продукту, керована даними. Саме вона, на думку управлінця, є одним із драйверів розвитку, а не, наприклад, думка інвестора чи когось із топ-менеджменту.

“Завжди прислухайтеся до даних, які побудовані на досвіді ваших користувачів або клієнтів, і ніколи — до думки HiPPO*. Важливо розрізняти правильність та успішність. Адже саме можливість взаємодії між клієнтами та розробниками за допомогою даних здатна дати невпинний рух продукту”, — зазначив Брендан Бенк.

*HiPPO — абревіатура, що розшифровується як точка зору найвищої особи-менеджера, який з’являється у вашому проєкті в останній момент і пропонує те, що потрібно, на його думку, включити у проєкт для його успіху.

esc
Loading...