СВОГО ЧАСУ ФІЛОСОФІЯ TOYOTA ЗМІНИЛА СВІТОВІ ФАБРИКИ. ПРИЙШОВ ЧАС ЗМІН В “ТОЙОТІ”

Протягом десятиліть Toyota Motor Corp. вибудувала корпоративну культуру, яка була заздрістю усього світового виробництва. Зараз же найбільш конкурентоспроможна автомобільна компанія переглядає спосіб, за допомогою якого вона поєднує свою виробничу систему з кожним елементом бізнесу.

Минулого місяця автовиробник створив підрозділ з 200 співробітниками для управління системою виробництва Toyota (TPS), централізувавши функцію, яка раніше була розпорошена по всій структурі. Завдання групи полягає у оцінці того, як основні концепції, такі як кайзен (або безперервне вдосконалення) можуть бути застосовані до нового бізнесу, що включає обмін автомобілями та споживчих роботів. Відповідальним за цю групу призначили 59-річного топ-менеджера Шигекі Томояму.

“Ми хочемо систематично та поступово проходити кожен крок у робочих процесах – від досліджень і розробок до виробництва, продажів і обслуговування, з тим щоб підвищити ефективність нашого бізнесу в цілому” сказав Томойма в інтерв’ю Bloomberg минулого місяця

За словами Акіо Тойода, нащадка засновника автомобільної компанії, сьогодні Toyota потребує швидшого руху, щоб йти в ногу з такими гігантами як Google та Uber Technologies Inc., з метою зробити автомобілі автономними та електричними.

“Toyota розробляє чудові електричні транспортні засоби та інші нові технології, але при цьому компанія ніби повертається назад, до базових принципів”, – вважає Сейджі Сугіура, аналітик Tokai Tokyo Research Center у Токіо. “Їхня сила полягає не лише в апаратній, а й у “м’якій” силі. Таким чином, позитивним є те, що створення такого підрозділу для впровадження TPS (Toyota Production System) у виробництві та продажу є позитивним фактором”.

Цікаво, що за останні два роки компанія Toyota відкрила дослідницький центр у Силіконовій долині, створила венчурний фонд на суму 100 мільйонів доларів США та запустила компанії з програмного забезпечення в Японії та США. Ще один такий підрозділ компанія планує створити у Європі до кінця цього року. Автовиробник також стверджує, що за рік буде витрачено не менше $ 9,7 млрд на дослідження та розробку відповідних процесів. До речі, у грудні 2017 року Toyota оголосила про плани на розробку щонайменше 10 акумуляторних електромобілів до початку 2020 року.

Шигекі Томояма став наслідником кайдзен-методології на початку 1990-х років, коли він працював у Відділі виробничих досліджень компанії. Він відомий в колективі “храм” Toyota Way, де інженери уважно вивчали кожен дюйм виробничого процесу.

З 1997 року він був призначений на посаду менеджера та очолив робочу групу, яка працювала над конкретною проблемою: незважаючи на успіх компанії, автомобілі досить довгий час “простоювали” в партіях, перш ніж вони були відправлені до дилерів. Старанність Томойама у вирішенні цього питання заслужила йому прізвисько “кайзен мен” від нащадка засновника компанії Тойоди.

“Якщо ми хочемо максимально використати силу Toyota у створенні нових бізнес-моделей, то це однозначно вимагатиме застосування TPS”, – говорить Томояма. “Ми хочемо показати людям всередині компанії та за межами компанії, що TPS залишається центральним місцем Toyota”.

Джерело 

esc
Loading...